ERA Kolejleri Beykent Kampüsü

ERA Okulları İle Yeni Nesil Eğitim

ERA Okulları İle Yeni Nesil Eğitim

Yeni Bir Çağ, Başlangıç, Değişim anlamlarını içeren ve kurulduğu ilk günden bu yana istikrarını bozmadan büyümesine devam eden bu kuruluşun her aşama ve her kademesindeki bütün heyecanları yaşamış bir isim Gülçin Aşkın Çetin.

ERA Okullarının Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Gülçin Aşkın Çetin “Eğitim geleceğimiz demek. Benim ülkemin yarınları demek” inancını pekiştirdiği bu süreçte ERA Okullarının adeta her şeyi ve isimsiz kahramanı ve deyimin içinin tam dolululuğu ile bir ERALIDIR.

Kendisini her aşama ve her kademede gördüğümüz, tanıdığımız ERA Okullarının Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Gülçin Aşkın Çetin’i biz de tüm bu özellik ve hasletlerinden ötürü bu sayımızda kapağa konuk ediyoruz.

İçimizden geldiğince sorduğumuz sorularımızı samimiyetle cevaplayan Gülçin Aşkın Çetin’e biz sizler adına sorduk o da kurumu adına şunları söyledi:

ÖĞRETMENİN YERİNİ HİÇ BİR ŞEY ALAMIYOR

Ö.D: Eğitimin her alanında var oldunuz mu? İçinde bulunduğumuz ayın önemi sizce nedir?

G.A.Çetin: Şimdiye kadar öğretmenlikten rehberliğe yayıncılıktan idareciliğe eğitimin her alanında olmaktan büyük mutluluk ve gurur duydum. ERA Okullarında Kurumsal İletişim sürecini de aynı mutlulukla sürdürüyorum.

Öğretmenler Günü vesilesiyle başta ilk öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sonrasında benim ilk öğretmenim Zeynep Macit’in, bu sayıda yer verdiğiniz ilçe milli eğitim müdürlerimizin ve tüm öğretmenlerimizin bu özel günlerini kutlarım.

Öğretmen kavramı benim için her zaman çok saygı duyulan bir kavram oldu. Ben her zaman bilen ve öğreten insanlara hayran oldum. Hayatın hiçbir alanında da öğrenmekten aldığım keyfi alamadım. Bu yüzden öğrenciliği de çok sevdim. Öğretmenlerin derin kültürü ve büyük sabırları gerçekten her dönemde takdire değer.

Günümüzde hep öğretmenlik kavramının çok değiştiğinden bahsediliyor. Eski öğretmenlerin nitelikleri ile günümüz öğretmenlerinin nitelikleri karşılaştırılıyor. Öğreten öğretmenden daha çok öğrenmeye teşvik eden yani rehberlik eden öğretmen kavramına geçildiğinden bahsediliyor. Ama teknolojinin bütün gelişmişliğine rağmen “öğretmen” in yerini hiçbir şey alamıyor.

En gelişkin bilgisayarlar da çıksa öğretmenin yerini tutmuyor. Neden sizce? Çünkü öğretmen sadece öğreten değil. O öyle bir kişi ki bazen anne gibi şefkatini bazen baba gibi otoritesini bazen abi gibi koruyuculuğunu bazen de abla gibi sırdaşlığını sunuyor. İşte bu sıcaklığı, bu duygudaşlığı bilgisayarlarla teknolojiyle sağlayamadığımız için öğretmenlerimiz çok kıymetli ve yeri doldurulamaz.

ERA İLE EĞİTİMDE YENİ ÇAĞ

Ö.D: ERA Okulları hakkında bilgi verip kurumunuzu okurlarımıza tanıtır mısınız?

G.A.Çetin: ERA Okulları, İstanbul’da 10 kampüsü, Bursa’da açılan Nilüfer Kampüsü ve bu yıl açılan Sakarya Kampüsü ile öğrencilerle buluştu.

Eğitimde yeni çağı temsil eden ERA, özgün Eğitim Modeli, Mind Studioları ve 600 kişilik dinamik eğitim kadrosu ile yeni çağın beklentilerini karşılayan “yeni nesil eğitim anlayışını”  temsil ediyor.

“Hayatta değişmeyen tek şey değişimdir” sözünün ne kadar doğru olduğunu günümüz insanı sanırım iliklerine kadar hissediyor. Bizi diğer okullardan ayıran en önemli özelliğimiz de bu değişime hızlı adapte olabilen bir kurum olmamız. Çünkü eğitimle geçen uzun yılların tecrübesi tüm ekibimize geçmiş durumda. Günümüzde eğitim sektöründeki süre giden değişikliklerin tümüne gerek deneyimimizle gerek ekibimizle hazırız ve değişime hızla entegre olabilen bir alt yapıya sahibiz. Velilerimiz de bu deneyimimize güvenerek çocuklarını bize emanet ediyorlar.

ERA Okulları olarak bulunduğumuz ilçelerdeki eğitim kalitesini artırmak adına pek çok projede yer alıyoruz ve destekleri için tüm ilçe milli eğitim müdürlerimize de bu fırsatla teşekkür ediyoruz. Bu yıl 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programlarına da Gaziosmanpaşa ve Kağıthane ERA Okulları olarak ilçe görevlendirmesi ile gururla ev sahipliği yapacağız. Bu görevlendirmeler ve daha pek çok projede ilçelerimizle işbirliği halindeyiz. Çalışmalarını takdirle takip ediyoruz.

Ö.D: Öğretmenlerinizi nasıl seçiyorsunuz ve öğretmenlerinize mesajınız nedir?

G.A.Çetin: Öncelikle bizim için öğretmenlerimiz çok değerli. ERA Okullarının başarısı bir ekip işi. Bu ekibin üyeleri olacak olan değerli öğretmenlerin seçimindeki kriterleri belirlemek de son derece önemli. Bu hassas noktada biz işin profesyonelleri ile işbirliği içindeyiz.

Öğretmenlerimiz ve tüm ekibimizin oluşturulması için bir insan kaynakları danışmanlığı alıyoruz. Bu danışmanlığın kapsamı sadece çalışacağımız öğretmenleri ve insan kaynağını belirlemek değil aynı zamanda belirlenen ekip üyelerine kurum kültürümüzü de aktararak oryantasyonu sağlamak ve güçlü bir takım ruhu ile ortak bir amaca doğru yürüyebilmemizi sağlamak. Bu yolda ekibin belirlenmesinin ardından öncelikle yaz zümrelerinde sonra sömestrde ve tüm yıl boyunca süren hizmet içi eğitimlerimiz de oldukça önemli. Çünkü eğitim, insanın sürekli kendini yenilemesi gereken bir alan.

Dinamik, sevecen, mesleğinden heyecan duyan, her adımda bilgilerini yenilemeyi seven ve teknolojiyi eğitime katabilen eğitimcilerle çalışmayı tercih ediyoruz. Öğretmenin öğretmenlik bilgisi kadar kurumun eğitim methodunu benimsemesi ve kurum standartlarında bir eğitimi öğrencilere aktarması da çok önemli olduğundan hizmetiçi eğitimleri çok önemsiyoruz.

Temelde türkçe, matematik, fen, hayat bilgisi müfredatı zaten belli asıl önemli olan bunların aktarımı ve kalıcı öğrenmenin sağlanması için kullanılan öğretim teknikleri, materyaller, teknoloji ile birlikte kurumsal methodun da takip edilmesi.

Bilginin kolay ulaşılan doğası, öğretmenin değerini azaltmak bir yana daha da artırdı. Artık öğretmen, kitapta yazanı ezberleten kişi değil, öğrencilerine duruşuyla heyecanı ve sevgisiyle liderlik eden kişi… Biz, öğrenme ateşini yakacak bir kadro ile ilerliyoruz. Yeni öğretmen seçerken de aramıza katılacak arkadaşlarda bu niteliklere öncelik veriyoruz.

Bizim yetiştirmek istediğimiz ERALI profili ile aradığımız öğretmenlerin nitelikleri aslında birbirine benzemektedir. Nasıl ki bilimsel gelişmeleri takip eden, özgüveni yüksek, rasyonel düşünme yetenekleri gelişmiş, başarıyı hedefleyen, yaşadığı çevreye duyarlı, kararlı kişilikler yetiştirmeye çalışıyorsak eğitim kadromuzda da benzer niteliklere önem veriyoruz.

Aynı şekilde Atatürk İlkeleri’ne ve Cumhuriyet’e derinden bağlı olan, dünya ve ülkedeki sorunlara karşı duyarlı, tüm inançlara saygılı, spordan ve sanattan hoşlanan kişileri kadromuza alarak öğrencilerimize ilham vermeye çalışıyoruz. Sene başında ERA Eğitim Sistemi ve kurum kültürünü aktaracak bir eğitim programı ile öğretmenlerimiz kurumla özdeşleşecek bir zemin üzerinde çalışmaya başlıyorlar. Ardından hem onların kişisel gelişimlerini hem de mesleki gelişimlerini hedef alan pek çok eğitim profesyonelinden çeşitli eğitimleri de sunmaya devam ediyoruz. Bu yolda öğrendikçe ve geliştikçe öğretiyor ve geliştiriyoruz.

Ö.D: Öğretmenlerinize özel çalışmalarınız var mı?

G.A.Çetin: Biz ERA Okullarıyla yolları kesişmiş her bir üyemizle öncelik uzun soluklu bir birliktelik hedefliyoruz. Bu birliktelikte öğretmen beklentilerini de anlamaya çalışıyoruz. Öğretmen beklentilerini ölçmek için uyguladığımız anketlerle çalışma koşullarından motivasyona kadar onların önerilerini dikkate alıyoruz. Okullarımızın ilk gününden bugüne de her anlamda iyileştirmelerle de çalışmalarımızın sayısını artırıyoruz. Her sene öğretmenler gününü büyük bir coşkuyla ve özenle kutluyoruz. Bizzat Kurumsal İletişim Birimimizin yürüttüğü bir ön hazırlık süreci ile öğretmenlerimizin bu özel günde kendilerini özel hissetmeleri için çabalıyoruz.

Hem hediyelerimiz hem de kutlamalarımız gerçekten bize özel hazırlanıyor ve her bir çalışanımızı mutlu ediyor. Bu sene de çok özel bir kutlama organizasyonumuz olacak. 90’lar Gecesi konseptiyle 90’lı yıllara damga vurmuş çok değerli isimlerden Metin-Eda Özülkü, Ferda Anıl Yarkın, Tayfun, Reyhan Karaca ve Sibel Alaş öğretmenlerimizin bu özel gecesinde sahne alacaklar.

Yine 90’lı yılların unutulmaz simalarından Çiğdem Tunç da 90’lı yıllara özgü unutulmaz yarışmaları o gecede anımsatacak, öğretmenlerimize hem sürpriz hediyeler hem de kişiye özel öğretmenler günü hediyeleri sunulacak. Cevahir Otel’in ev sahipliğinde muhteşem bir gala yemeği ile de taçlanacak olan bu gece bizleri şimdiden çok heyecanlandırıyor. Öğretmenlerimizin mutlu ve keyifli bir öğretmenler günü geçirmeleri için inanın 2 aydır ön hazırlıkları bizzat yürütüyorum.

VARLIĞIMIZ EĞTİM SEKTÖRÜNE ARTI DEĞER KATTI

Ö.D: ERA Okulları eğitim sektörüne ne kazandırdı? Farklarınız neydi?

G.A.Çetin:  ERA Okulları olarak temel iddiamız sektöre yeni çağı yakalayan alışılmışın dışında pek çok artı değer katmaktı. Bunun en belirgin örneği okul mimarisindeki farklılığımız oldu. ERA Okulları açıldığı günden beri mimarisi ile dikkat çekmiş ve örnek alınmıştır, alınmaya da devam etmektedir.

Bu durum, sektör adına ve öğrenciler adına bizi sevindiriyor. Gerçekten bunu samimiyetle söylüyorum. Çocuklarımızın çok uzun zaman geçirdikleri eğitim ortamlarının nitelikleri özel okullarda bile tartışılır düzeyde idi. Bizim bakış açımız tümüyle öğrenci odaklı olduğu için sadece akademik bir başarı hedeflemek yetersiz geldi bize.

Biz bir çocuğun akademik başarısı kadar sosyal hayattaki başarısını da önemsedik. Sosyal hayatta kullanacağı pek çok beceriyi bizim sunduğumuz eğitim ortamı içerisinde kazansın ve deneyimlesin diye hayal ettik. Bizim ilk açılan okullarımız lise kampüsleriydi ve o kampüslerde yemekhane diye beklediğiniz yerler modern çağın cafe bistroları olarak tasarlandı.

Öğrenciler için bu çok büyük bir yenilik ve farklı bir bakış açısıydı. Çünkü bu mekanları hep okulun dışında gittikleri gördükleri veya gidemedikleri yerler olarak tanımlamışlardı. Bizim okul binalarımız ve mimari tasarımlarımız bunun gibi pek çok tanımlamayı değiştirdi diyebilirim.

Çocukların sadece branş derslerini öğrenmeye gittikleri sıkıcı sınıf ortamları ve sıradan yemekhaneler, alışılmış spor salonları ve klasik seminer salonları bizim okullarımızda yok!  Bizde eğitim ve öğretim odaklı olmakla birlikte öğrenmeye artı motivasyon sağlayan bu tarz mekanların dizayn edilmesi öğrencilerimizin severek geldikleri, bulunmaktan mutlu oldukları bir okul kavramı oluşturdu.

Dediğim gibi aynı zamanda da sosyal becerilerini geliştirebilecekleri müzik atölyeleri, spor salonları, seminer salonları, teknoloji tasarım atölyeleri, bilişim laboratuarları, yemekhaneleri, sosyal alanları ve sınıfları oldu.

Ö.D: ERA Okulları eğitim model farklılığı nedir?

G.A.Çetin: Kullandığımız eğitim sistemi, ülkemizdeki eğitim müfredatına tamamıyla uygun olmakla birlikte özgün bir bakış açısını içeriyor. ERA kadrosu, alanında yarım asra ulaşan bir deneyim ile dünyada var olan en ileri eğitim tekniklerini birleştirerek yeni nesil bir eğitim modelini ortaya çıkardı. Bu yöntemin temeli, birbirinden farklı beden, zihin ve kişilik yapılarına sahip öğrencilerin, kendi güçlü ve zayıf yönlerinin testlerle belirlenmesi, ERA Bilimsel Gelişim Merkezi’nde gerekli yönlerin ek derslerle güçlendirilmesi ve sonuçların adım adım takip edilmesine dayanıyor.

Öğrencinin bireysel olarak tüm performans sonuçları ve kişisel özelliklerine dair raporlamaları da ailelere sunuluyor. Okulumuzdaki çocuk gelişim uzmanları ile psikolojik danışmanların birlikte belirledikleri yol haritaları öğrencinin kendine özel çıkarılıyor. Yani bizim sistemimizde bir öğrenci kendisi ile yarışıyor. Sınıftaki diğerleri ile yarışmak aslında şimdiye kadar yapılan en büyük yanlışlardan. Çünkü ilgi alanı ile yetenekleri ve hazır bulunuşluk düzeyleri tamamen farklı olabilen kişiler arasındaki gelişim eğrisi de elbette farklı olacaktır.

Her çocuk sınıf birincisi değildir, birincilik için yarıştığında da her çocuk sınıf birincisi olamaz. Ama aslında bakış açınız değiştiğinde her çocuk kendisi ile yarıştığında hep kendini aşacak ve hep başaracaktır. Bu sonuç da onun için birinciliktir. İşte bu doğru bir yarıştır. Bizim ölçme değerlendirme sistemimiz öğrenciye kendini tanıyacağı bir raporlama sunuyor.

Aileler bu raporlarla çocuklarını daha gerçekçi bir değerlendirme ile tanıyorlar. Çünkü her bir test dünya standartlarında ve geçerliliği kanıtlanmış bilimsel testler. Hiçbir değerlendirme sübjektif değil. Bu da; ölçümlemelerin güvenilir olduğunu gösteriyor. Ölçülen nedir diye sorabilirsiniz.

Öğrencinin fizikselden sosyal psikolojik ve zihinsele tüm gelişim düzeyi ölçülüyor. Bu çok büyük bir yenilik. Çünkü eğitimde sınıfa aldığınız her çocuğa ortalama bir düzeye göre eğitim verirken bu raporlamalar sonucunda aslında aktarım şekliniz ve düzeyiniz çocuğa göre şekillenebiliyor. Çünkü öğrencinizin mesela nasıl daha kolay öğrenebildiğini biliyorsunuz.

Hangi yönünün güçlü olduğunu hangi yönünün zayıf ve geliştirilmesi gerekli olduğunu biliyorsunuz. Yani doğru tanı konmuş bir hasta gibi düşünürseniz tedavi süreci de çok daha hızlı cevap verecektir diyebilirsiniz. Biz bunu somut olarak mesela öğrencilerimizin el yazılarındaki gelişimde görebiliyoruz.

Bu eğitimin bir ayağı da fiziksel gelişime dayalı olarak kaba motor- ince motor kasları geliştirerek yazıda kendini gösterebiliyor. Bunun gibi her alanda zihinsel, sosyal, psikolojik ve akademik anlamda da gelişim gözle görülür halde olabiliyor. Bu derslerimiz ilkokul kademesinde MİND STUDIO olarak isimlendirdiğimiz ve dersin işlenişine özel olarak tasarlanan ayrı sınıflarda işleniyor. ERA Okulları’ndaki MIND STUDIO sistemi öğrencilerimize büyük bir farklılık sunuyor.

Bununla ilgili velilerimizden birinin kaleme aldığı notu sizlerle paylaşmak isterim:

“Mind Studio ile tanıştıktan sonra kızımın eğitim ve sosyal hayatında gözle görülür harika değişimler oldu. Bir anne olarak sınıfının en küçüğü olan kızımın potansiyelinin farkındayım.

Mind Studio derslerine başlamadan önce yapılan testler de bu düşüncemi onayladı. Mind Studio derslerini çok sevdi. Derslerin olacağı günleri sabırsızlıkla bekliyor. Çünkü o da kendisindeki harika değişimin farkında. Önceden dengede durmada, atma ve yakalamada zorluklar yaşıyordu.

Çizgi çalışmalarında çok dikkatsizdi. Mind Studio dersleri ile birlikte harika bir gelişim gösterdi. Şimdi gelişen özgüveni sayesinde hem sosyal hayatında hem de derslerinde o bambaşka biri. Bu gelişimin ilerleyen yıllarda, yaşamın içerisinde alacağı her türlü görevde, ona büyük bir katkısı olacağına yürekten inanıyorum.”

YABANCI DİLİ ETKİLEŞİM İÇERİSİNDE ÖĞRETİYORUZ

Ö.D: İyi bir yabancı dil öğretisi sağlayabiliyor musunuz?

G.A.Çetin: Yabancı dil, sürekli o dili duyarak, kullanarak, hayatın içine alarak öğrenilir. Bu nedenle ERA Okulları’nda anaokulundan lise son sınıfa kadar, iletişimsel metod (communicativemethod) kullanarak, öğrencilerimizin yabancı dili etkileşim içinde öğrenmelerini sağlıyoruz. Bu alanda uzman bir kurum olan Cambridge’in yayınlarını kullanıyoruz.

Dil öğreniminde dört temel beceriyi (reading, speaking, writting, listening) en iyi şekilde geliştirecek dökümanlar, sınıf içinde kullandığımız farklı materyaller ve LMS sistemleriyle, yabancı dil eğitiminde son derece iddialıyız. Tüm özel günlerde yaptığımız aktiviteler, yarışma ve etkinlikler, sinema günleri ve uluslararası sınavlar da eğitimimize katkı sağlayan yönlerimizdir.

Yaz dönemlerinde farklı ülkelerde düzenlediğimiz yaz okulları, hem çok seviliyor hem de dili konuşmak açısından faydalı oluyor. Kendi anadilinde eğitim sunan (nativespeaker)öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin kendilerini rahat bir şekilde ifade edebilecekleri ortamı hazırlayarak hem onların dili en etkin biçimde kullanmalarını sağlıyor hem de yabancı dilin sadece bir ders değil, bir yaşam biçimi ve kültür olduğunu öğrencilerimize aşılıyoruz.

Dili yaşama imkanı bulmaları için ayrıca okullarımızın dahil olduğu ERASMUS Programları ile öğrencilerimizi yurt dışına götürüyoruz. Dünya’nın pek çok yerine farklı projeleri ile kabul edilen kampüslerimiz öğrencilerimizi götürüyor.

İlkokul kademesinde Soundbite Methodu ile öğrencilerimizin konuşma becerilerini destekleyen bir ölçe değerlendirme sistemi kullanıyoruz. Bu sayede öğrencilerimize toplum karşısında İngilizceyi konuşabilmeleri için fırsat sunuyor ve teşvik ediyoruz. Ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerimiz Avrupa Birliği Konseyi’nin düzenlediği Global Konular üzerine münzara hazırlıkları yaptıkları, uluslararası MUN Programına hazırlanıyor ve katılım sağlıyorlar. Ayrıca Oxford tarafından düzenlenen uluslararası kitap okuma ve proje geliştirme yarışmalarına katılıyorlar.

Ö.D: ERA’daki burs olanakları?

G.A.Çetin: ERA Okulları’nda öğrencilerimizin akademik bilginin yanı sıra sosyal ve fiziksel yönlerden de gelişimine büyük önem veriyoruz. Sanat ve spor, fiziksel gelişim kadar psikolojik nitelikleri de güçlendirir ve sosyal becerileri yükseltir. Bu nedenle farklı ilgi alanlarına hitap eden pek çok kulübe sahibiz.

Kampüslerimizde Teknoloji ve Tasarım Kulübü, İnovasyon Kulübü, İngilizce Drama Kulübü, hatta 1453 İstanbul Kulübü bile var! Satranç, folklor, fotoğraf, sinema, müzik, edebiyat ve tiyatro her zaman üzerinde durduğumuz, önem verdiğimiz etkinliklerin başında geliyor. Bir de çocuklarımızın çok sevdiği, iddialı karşılaşmalara sahne olan ve yetenekleri geliştirmekte son derece yardımcı olduğunu gördüğümüz SpeedStacks Kulübümüz var.

Öğrencilerimiz bu kulüpte bardak dizerek görenleri hayrete düşüren bir ustalıkla yeteneklerini sergiliyorlar. Maddi durumu iyi olan öğrenciler kadar olmayan öğrencilerin de desteklenmesi, son derece önem verdiğimiz bir konu.

Bu nedenle her yıl Aralık ayı sonunda yaptığımız bursluluk sınavları ile değişen oranlarda burslar veriyor ve bunu hem okul içinde hem de dışında duyuruyoruz. Bursların genellikle başarının ödüllendirilmesini amaçlar ve başarıya göre değişen oranlar ile verilir.

Ö.D: Veli özel okulu nasıl seçmeli? Neler önerirsiniz?

G.A.Çetin: Okul seçimi her geçen yıl daha büyük önem kazanıyor. Eğitim 21. yüzyılda o kadar önemli hale geldi ki ailelerin okul seçimi sırasında yaşadıkları kaygılara hak vermemek mümkün değil. Son yıllarda teknolojideki hızlı gelişime paralel olarak çocukların gelişim ve büyüme şartlarının da değişmesi, doğal olarak eğitim kurumlarının yenilenmesini gerektiriyor. Bu tablo içinde, Z Kuşağının okul seçiminde bakılması gereken kriterleri şöyle özetleyebiliriz:

> Okul hayatının çok yönlü olması, kendini geliştirmesi için oluşturulmuş fırsatların çokluğu.

> Öğrenim sürecinde odaklanma, dikkat, akıl yürütme, karar verme, işitsel beceriler, görsel beceriler, psiko-motor beceriler ve sosyal-duygusal becerilerin geliştirilmesine verilen önem.

> Fiziksel gelişimde öğrencilerin bireysel gelişimine uygun beslenme ve spor programları.

> Özgün düşünme becerisi, eleştirel düşünme becerisi, sosyal gelişim ve takım çalışması yeteneği, iletişim becerilerini kazandıracak sosyal bir ortamın varlığı.

> Bunların yanı sıra elbette ki aileler için ulaşım mesafesinden okulun mimarisine, o kurum hakkında bizzat gezerek edindikleri izlenimlerden akademik başarılara ve eğitim kadrosuna kadar pek çok kriter değerlendirme aşamasında önemlidir. Tüm bunlar bir arada değerlendirilerek ve elbette ki öğrencinin görüşlerini alarak seçim yapılmasını öneririm.

DENEYİMLERİMİZİ VE MARKAMIZI PAYLAŞMAYA BEKLİYORUZ

Ö.D: Son olarak hedefleriniz ve yatırımlarınız dersek, neler söylersiniz?

G.A.Çetin: Akademik başarı odağıyla 4 yılda 12 kampüs açan ERA Okulları’nın 2018 hedefi Türkiye geneline yayılmak. Bu amaçla franchising sistemini başlatan ERA Okulları, deneyimlerini ve markasını paylaşmak için yatırımcıları bekliyor. Hazırlanan franchise paketi yatırımcıya ihtiyaç duyacağı her türlü eğitim ve danışmanlığı sağlıyor.

Yatırımcıyla iş modelimizi paylaşıyor, markamızın standartlarını oluşturan iş süreçlerine dair dokümanları sunuyoruz. Ayrıca ilk 10 franchiseeye farklı olanaklar sunacağız. Yatırımcının süreci denetleyebilmesi için gerekli finansal raporlara ulaşabileceği teknolojik altyapıyı sağlıyoruz. Böylece görsel standartları oluşturulmuş ve sektörde premium bir marka olarak yerini almış ERA Okulları, franchise şirket ile bütünleşerek ortak hedeflere doğru güvenle ve harika bir yolla ilerliyor.

Hizmet memnuniyetini garanti eden ve geri dönüşü daim olan ERA Okulları, bu dönüşlerden yararlanılabilmesi için yatırımcılarla geniş network ağını da paylaşıyor. Franchise çalışmalarında yatırımcının fiziki şartlardan sosyal koşullara kadar doğru bir yatırım yapabilmesi için danışmanlık hizmeti de veriliyor.