MEV Koleji'nden Anlamlı Kermes

MEV Koleji'nden Anlamlı Kermes

MEV Koleji Sosyal Yardımlaşma ve Engellilere Destek Kulübü öğrencileri, Kızılay Urla Şubesi ile beraber düzenledikleri “Birlikte Umut Örelim” kampanyası ile engelli bir öğrenciye umut oldular. Yiyecek-içecek kermeslerinden farklı olarak yeni yıl öncesinde el emeği göz nuru el örmesi atkı, bere ve şallar ile kitap ayraçları, takılar ve yeni yıl süslemelerini satışa sundular. MEV Koleji öğrencileri, bir engelli öğrenciyi hayata bağlayacak akülü arabayı almaya yetecek kadar satış yapmayı başardılar.  

Açılan stantta dezavantajlı grup olarak tanımlanan engelli öğrenciler ve yetişkinler tarafından geri dönüşüm malzemelerinden yararlanılarak hazırlanan yeni yıl süsleri de satışa sunuldu. Kızılay Urla Şubesi Müdürü, öğrencilerin çabasına ve duyarlılığına hayran kaldıklarını belirtti. MEV Koleji okul müdürü ve kulüp öğretmenlerine teşekkür edilerek, kampanyada görev alan öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edildi. Kızılay Urla Şubesi Müdürü, “Umarız, MEV Koleji ile bundan sonra da farklı sosyal sorumluluk projelerinde birlikte oluruz.” dedi. Okul Müdürü de öğrencilerinin çabasını tebrik ederek başarı belgelerini takdim etti.

Düzenlenen kermeslerden elde edilen gelir ile bir akülü araba alınacağı ve Behçet Uz Çocuk Hastanesi bünyesinde yer alan okulun kitap, eğitim materyali ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacağı belirtildi.