550 Sanatçı ile Küçük Prens İllüstrasyonları

Geçtiğimiz haftalarda hem Kolej Kütüphanesi’nde hem de Kolej Sineması’nda paylaştığımız Küçük Prens bu defa farklı bir hikaye ile karşımızda.

Birçoğumuzun hayatında ilk defa okuduğu kitap Küçük Prens’tir. Anlattığı hikaye ve verdiği derslerin hiç birisinin unutulmayacak olması Küçük Prens’i yaşımız ne kadar ilerlerse ilerlesin zihinlerimizde ve gönüllerimizde unutulmaz bir yere koyacak. Yaptığı baskı ve yakaladığı satış sayısı ile Küçük Prens salt bir kitap olmaktan çıkmış, Küçük Prens baskılı eşyalar, aksesuar ve dövmeler ve daha diğer bir sürü eşya ile hayatımızda yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda sinemaya uyarlanan Küçük Prens böylece her alanda artık var. Latin Amerikalı Sanatçıların öncülüğünde farklı ülkelerden 150’den fazla sanatçının katılımıyla “Invisible a los ojos”u oluşturdular.

“Invisible a los ojos”, Latin Amerikalı sanatçıların işbirliği ile, klasikleşmiş bir kitap olan Küçük Prens’e bir hediye niteliğinde oluşturuldu. Antoine de Saint-Exupéry ile klasikleşen bu kitabın çizimleri için farklı ülkelerden 550’den fazla sanatçı bir araya geldi.

Farklı tekniklerin kullanıldığı ve her bölüm için sanatçıların özenle çalıştığı illüstrasyonların yer aldığı çizimler kitap haline getirilmeyi bekliyor. Henüz gerçekleştirilmeyen bu çalışma için biraz zamana ve tabi ki sponsorlara iş düşüyor. İllüstrasyonları haberimizin fotoğraf galerisinden takip edebilirsiniz.