Beyoğlu Sahaflar Festivali Kitapseverleri Bekliyor

Beyoğlu Sahaflar Festivali Kitapseverleri Bekliyor

Gerçek bir hazine elde etmeye hazır mısınız? Bilmeye ve öğrenmeye olan bitmez tükenmez ilginin ve bilginin kaynaklığını yapan kitapların tarihine yolculuk yapmaya çağırıyoruz sizleri. 17 Eylül 2015 – 11 Ekim 2015 tarihlerinde ve 10:00 - 23:00 saatleri arasında Tepebaşı’nda devam edecek olan Sahaflar Festivali’ne onlarca sahaf ve on binlerce kitap okurlarla buluşacak.

Türkiye’nin değişik illerinden ve özellikle İstanbul’dan katılacak olan 70’e yakın sahafın yanı sıra Festivalde bu yıl yabancı sahaflarda yerini alacak. Asırlık kitaplar, tarihe tanıklık eden dergiler, eskiye ait yazılar, eski fotoğraflar, film, tiyatro afişleri, nadide levhalar, mektuplar, kartpostallar ve özel koleksiyonlar meraklılarını bekliyor olacak.

Mezattan Elde Edilen Gelir Yoksul Öğrencilere
Açılışta gerçekleştirilecek olan mezattan elde edilecek gelir her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek. Mezada çıkacak eserler arasında Halil Murad, Tarihü’l-Muradî (Tarih-i Ciberti Tercümesi), Tıbb-ı Nebevi, Hüseyin Remzi Miralay, Sultan III. Selim’in karakalem portresi öne çıkıyor.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu Ekibi olarak ailecek katılabileceğiniz bu festivali kaçırmamanızı öneriyoruz.