Büyükada'da Eğlenceye Hazır Mısınız?

Büyükada'da Eğlenceye Hazır Mısınız?

Yaz tatilinin gelmesi ile birlikte henüz tatile çıkmayanlar için günü birlik kaçamak seçenekleri sunuyoruz. Bu hafta sonu Büyükada’ya gitmeye ne dersiniz?

Martılarla birlikte güzel bir vapur seyehatinin ardından karaya adımınızı attığınızda sizi bir masal diyarının karşılacağını ve masal gibi bir günün başlayacağını hayal edebiliyor musunuz? Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak sizler için ailecek güzel bir gün geçirebileceğiniz bir program hazırladık. Kahvaltı ile başlayan ve birbirinden güzel aktivitelerle geçen gün akşam yemeği ile son bulacak.

İşte size Büyükada’da mükemmel bir gün önerisi:
 

Kahvaltı İçin Bahçede Sinek

Bahçede Sinek tasarım bir kafe. İki kız kardeşin seneler önce Büyükada’da kurduğu mekan merkeze biraz uzak bu yüzden faytonla gitmenizi tavsiye ediyoruz. Adres ise belli Bahçede Sinek Cafe.

Fayton Sefası

Kahvaltıya gitmek için fayton kullandınız fakat Büyükada Turu yapmadan İstanbul’a dönmek günün ve eğlencenin eksik kalması demek olacak. Hemen İskelede yer alan Saat Kulesinin soluna bakınız işte Fayton Sefanız sizi bekliyor.

Spor Bitmedi – Bisiklet Turu

Büyükada’da bisiklet turu bir ritüel. Büyüleyici manzaraları birde bisikletle görmek unutulmaz bir aile eğlencesi olarak hafızanızda yer edecektir.

Eskibağ Plajı veya Sedef Adası

Adaya gitmişken denize girmeden olmaz diyenlerdenseniz size iki önerimiz var. Merkezden her iki adrese de shuttle’lar sık sık servis sağlıyor. Deniz, müzik ve kum sizleri bekliyor.

Aya Yorgi Kilisesi’ne Ziyaret

1905 yılında inşa edilen 1909 yılında da kullanıma açılan Aya Yorgi Kilisesi Büyükada’nın yüksek bir tepesinde yer alıyor. Büyükada’nın en çok turist çeken mekanı da olan Kilise muhteşem manzarasıyla da görülmeye değer.

Dondurma Yemeden Olmaz

Büyükada’da güzel bir dondurma yemek istiyorsanız, Anadolu Kulübü önünde ve madende iki arabası bulunan mobil Dondurmacı Yunus’u bulmalısınız. Böyle bir dondurma sunum şekli ve lezzeti daha önce tatmadığınıza eminiz.

Tabi ki Akşam Yemeği

Adada güzel bir yemek molası için sahili tercih etmenizi tavsiye ederiz. Sahildeki balık lokantalarının güzel manzara ve huzurunu da beraberinde yaşayın.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platfromu olarak eğlenceli bir gün geçirmenizi dileriz.