Çarpım Tablosunu Öğrenmenin En Kolay Yolu..!

Aslında her öğrenci matematik dersini sever. Sadece matematik dersinde başarılı olamadıklarında matematikten uzaklaşarak bu sorunu çözebileceklerini düşünürler. Halbuki matematik bir insanın bütün hayatı boyunca yanında olacak ve olması gerekecek bir değerler öğretisi olmaktadır.

Birçok öğretmen matematiği oyunlaştırarak anlatmanın yararlı olacağının farkındadır. Özellikle çarpım tablosunu ezberlerken birçok farklı yol kullanılmaktadır. Halbuki ezberlemek gibi bir yol yerine öğrenmek ve bunu eğlenceli bir yolla yapmak en iyisidir. Kolejiniseç Ekibi olarak size önereceğimiz yöntem ise özellikle içinde bulunduğumuz tatil döneminde çocukların evde de eğlenerek öğrenebilecekleri bir fırsat oluşturacaktır.

Çak Bir Beşlik..!

Bahsedeceğimiz metot aslında oldukça efektif sonuçlar ortaya çıkarabilecek kullanışlı ve pratiktir. Avrupa’nın birçok ülkesinde özellikle okul öncesi ve ilkokul yıllarında kullanılan metot ile birlikte çocuklar hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar.

Çak Bir Beşlik (High Five) sloganı ile oyunlaştırılan metodu kullanmak oldukça kolay, haberimizin video galerisinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Matematik Oyunları ile çocuğunuz sadece matematik işlemlerini öğrenmekle kalmayacak, farklı konuları daha hızlı öğrenmesine de katkı sağlayacaktır.

Çak Bir Beşlik! Çarpma Oyunu Nasıl Oynanır?

Öncelikle haberimizin fotoğraf galerisinde de bulunan çarpım tablosunu bilgisayarınızdan çıktı olarak almanız gerekiyor. Daha sonra çocuğunuzun daha sık olarak kullandığı eli hangisi ise o elin sayfasının çıktısını alın. Böylece çocuğunuzun baskın olarak kullandığı eliyle oyun oynaması kendine güvenini yerine getirecek ve metodumuz daha yararlı olacaktır.

Daha sonra çarpım tablosunun ilgili hesaplamalarını sırası ile çocuğunuzun odasının duvarlarına veya evde en çok vakit geçirdiği odanın duvarlarına, merdivenlere yapıştırın. Böylece çocuğunuz sürekli bir oyun halinde fakat beyni sürekli çalışarak kolayca işlemleri öğrenecektir.