Çocuğunuzla Yakın Olmak İster Misiniz?

Ebeveynlerin birçoğu çocuklarıyla yeteri kadar vakit geçiremediğinden yakınıyor, üzülüyor. Günümüzdeki yoğun iş tempoları, toplantılar, projeler gibi resmi birçok düşünceler derken çocuklarla neler yapılabileceğine dair yeni fikirler üretilemez hale geliyor. Anlaşılamayan çocuklar ile iletişim sorunları yaşanıyor. Birbirini etkilememesi gereken iş hayatı ile çocukların istekleri çakışır hale geldiğinde ise hayat bir tercih yapmaya zorluyor ki haliyle ebeveynler çocuklarının gelecek teminatlarını, okul masraflarını, temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına iş hayatının gerektirdikleri yönünde hareket eder oluyorlar.

Sizlere, bize ilham olan Beau Coffron’dan bahsetmek istiyoruz. Beau Coffron üç çocuk babası ve iş hayatının yoğunluğu yüzünden çocuklarıyla ilgilenemediğinden yakınan bir ebeveyn. Yakın bir zamanda babasını kaybeden Beau, bir kaç ay önce anasınıfına başlayan kızı için onu düşündüğünü gösterecek bir hediye hazırlamak istiyor. Gün boyu kızının yanında olmak isteyen ve bunu göstermenin yollarını arayan baba en sonunda kızının yemek çantasında kendisine eğlenceli bir yer buluyor.

Şimdi, size bu hafta sonu ufakta olsa bir şeyler yapma fırsatı. Çocuklarımız için evimizdeki malzemelerle hazırlayabileceğimiz ya da onlarında katılımıyla eğlenerek şekilli yemeklerle yanlarında olabilir, mutluluklarına katkı sağlayabiliriz. Mesela; yumurta, makarna, meyveler, kuş üzümü ve çerezlerle birbirinden ilginç öğle yemekleri hazırlayabiliriz. Haberimizin fotoğraf galerisinde görebileceğiniz şahane örneklerden de faydalanabilirsiniz.