Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Öğrenmenin en iyi yöntemi olan; yaşayarak ve görerek öğrenmenin canlı birer örneği olan sanat atölyeleri bu hafta sonunda da genç sanatçıları bekliyor.

Su İçinde Suluboya Atölyesi
İlk önerimiz; Su İçinde Suluboya Atölyesi 6 – 12 yaş arası çocuklar için önemli sonuçları olan ve çocukların gelişimlerini  üst noktalara taşıyacak eğlenceli bir sanat aktivitesi.

Akbank Sanat’ın Çağdaş Sanat Atölyesi’nde, eğitmen gözetiminde su içinde suluboya tekniklerini geliştirecek genç sanatçılar suluboya tekniğini öğrenmenin yanında kendi eserlerini de oluşturabilecekler.

Katılımcı sayısının 12 ile sınırlı ve bilet fiyatlarının 10 TL olduğu etkinlik Ekim Ayı boyunca her Cumartesi 11:30 – 12:30 arasında gerçekleştirilecek.

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri
Akbank Sanat Çocuk Atölyesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik üç farklı yaş grubuna hitap ediyor. 4 – 6, 7 – 9 ve 10 – 12 yaş arası çocuklarla yapılan dan derslerinin hedefi ise dans ile oyun arasında bir yaratıcı yolculuk yapma fırsatı sunmak. Atölyelerde yapılan çalışmalar; herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel ve kinetik gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Doğaçlamaya dayalı uygulamalar çocukların zihin ve beden koordinasyonlarını geliştirmeyi, yaratıcı düşünmeyi ve fiziksel kabiliyetlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Atölye çalışmalarının sloganı ise bu düşünceyi çok güzel açıklıyor: “Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim. Gelin dans edelim.”

Ekim Ayı boyunca her Cumartesi gerçekleştirilecek olan atölye çalışmaları;

  • 7 – 9 yaş arası için: 11:00 – 12:00,
  • 4 – 6 yaş arası için: 12:00 – 12:45,
  • 10 – 12 yaş arası için: 13:00 – 14:00 saatleri arasında planlanmış ve bilet ücretleri 15 TL olarak belirlenmiş.


Yaratıcı Drama Atölyesi
9 – 12 Yaş arası çocukları; özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönlerini kuvvetlendirici programlarla hayata hazır bireyler olma yolunda destekleyen Yaratıcı Drama Atölyesinde çocuklar hayatın farklı renklerini erken yaşta keşfetme imkanı bulmaktadırlar.

10 – 17 Ekim Cumartesi günleri 13:00 ve 14:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve 10 kişi ile sınırlandırılan Atölyenin bilet fiyatları ise 10 TL olarak belirlenmiş.

Keloğlan Ormanda Kukla Gösterisi
10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 12:00 – 12:45 arasında Koza Tiyatrosu’nda gösterimi gerçekleşecek Keloğlan Ormanda Kukla Gösterisi, katılımcılarına eğlenceli anlar yaşatacak hikayelerle perdelerini açıyor.

Kadir Gültekin’in yazdığı Nurşen Yerlikaya’nın yönettiği tek perdelik oyunda; Keloğlan çalışmak için şehre gitmeye karar verir ve yolu bir ormandan geçer. Şehre gitmek için bu ormandan geçmek zorunda olan Keloğlan’ın yolu ormanda yaşayan cadı ile kesişecektir. Hem eğlenceli hem de meraklı bir macera yaşayacak olan Keloğlan, merakla beklenen oyunun sonunda Prensese yardım edebilecek mi?

45 dakikalık bu maceranın bilet fiyatları ise; 10 TL olarak belirlenmiş.

Doğayı Kabart Etkinliği
4 – 6 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Doğayı Kabart Etkinliği”nde çocuklar farklı dokularla renkli rölyef çalışmalar tasarlıyor. Bu etkinlikte çocuklar; dokular arasındaki farkları ve iki boyut üzerindeki biçimleri elleriyle düzenleyerek farklı dokuları oluşturmayı ve dokuların kendilerini öğreniyorlar.

Mihriban Mirap eğitmenliğindeki Doğayı Kabart Etkinliği 10 Ekim Cumartesi 11:00 – 13:00, 18 Ekim Pazar saat 12:20 – 14:20 arasında Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Etkinliğin bilet fiyatları 45 TL olarak belirlenmiş ve 10 kişilik kontenjanla sınırlandırılmıştır.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak derlediğimiz bu etkinliklerde çocuklarınızın eğlenceli zaman geçirmelerini ve çalışmalar sonunda kendilerini hem fiziksel hem de zihinsel olarak geliştirmelerini dileriz.