Geri Dönüşümü Sanata Çeviren Öğretmen

Geri dönüşüm günümüzde artık önemi insanlar tarafından anlaşılan ve hakkı teslim edilen bir kavram olmaktadır. Çevre sorunlarına ve çevreye karşı sorumluluğumuzun farkına vararak ve farkındalığımız artarak geri dönüşüm konusuna önem veriyoruz.

Eğitim sistemimiz içerisinde de yer alan çevreye duyarlılık ve farkındalık oluşturmak gelişmiş ülkelerde projeler ve etkinliklerle desteklenmekte sosyal hayat içerisinde kendisine yer bulabilmektedir. Haberimizin konusu olan öğretmen sanatçı Christian Pierini Macêna biraz imkansızlıktan biraz içindeki yaratıcı düşünceden ilham alarak geri dönüşüm üzerine bir çalışma başlatıyor.

Haftada bir gün gerçekleştirilen ve 12 ay süren derslerde öğrencileri ile sanatı aracı kılarak bir çevre bilinci ve farkındalık oluşturuyor. Pedagojik ilkeleri sanat ve çevre bilinci ile harmanlayan öğretmen özellikle kolej çağındaki genç çevrecilerle ortaya güzel eserler çıkarıyor. Ünlü simaları ve karakterleri bir de bu şekilde görmek zihinlerde farklı bir etki uyandıracaktır. Renato Russo, John Lennon, Marilyn Monroe, V For Vendetta ve Einstein Portrelerine bir de bu gözle bakın.

İnsanların dikkatini sanatla çeken Macêna, milyon dolarlar harcayarak elde edilemeyecek bir etki oluşturmuş. Haberimizin fotoğraf galerisinde yer alan eserlerde bu etkiyi sizlerde hissedeceksiniz.