Her Ebeveynin Takip Etmesi Gereken 10 Eğitim Sitesi

Her Ebeveynin Takip Etmesi Gereken 10 Eğitim Sitesi

Önümüzde büyük bir bilgi denizi var, ismi: İnternet. Aradığımız her bilgiyi tek bir tuşla bulabildiğimiz internette, çoğu zaman bir şeyleri ararken kendimizi kaybetmiş oluyoruz. Ebeveynlerin çocukları için en doğru bilgiyi öğrenme kaynakları olan kitapların yerini alan internet; anne ve babaların uzun süreler geçirdiği, çocukları için iyi bir eğitim ve doğru bir gelecek hedefledikleri önemli bir mecra oldu.

Peki ebeveynler geleceklerinin teminatı çocukları için eğitici ve öğretici makale, video, söyleşi ve diğer birçok pratik bilgiyi bulabilecekleri site ve blogların hangilerinden haberdarlar? İşte bu sorunun cevabı haberimizde. Ebeveynlerin takip etmeleri gereken 10 eğitim sitesini sizler için derledik.

 

TED Konuşmaları

TED, kendilerini en fazla heyecanlandıran fikirleri paylaşmak üzere dünyanın önde gelen düşünürlerinin katıldığı yıllık bir konferanstır. “TED” geleceğimizi şekillendiren üç kapsamlı konunun – Teknoloji, Eğlence, Tasarım’ın (Technology, Entertainment, Design) ilk harflerinden oluşur. 

“Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla alanında uzman onlarca kişinin bilgi ve tecrübelerini paylaştıkları TED Konuşmalarında hem kendiniz için hem de çocuklarınız için yararlı videoları bulabilirsiniz.

 

Teknolojik Anneler

Bakmayın isminin anneler olduğuna ebeveynlerin tamamına hitap eden “Teknolojik Anneler”; takipçilerini, kültür sanattan internete, sosyal medyadan diğer teknoloji araç ve kullanım bilgilerine kadar geniş bir perspektifte yararlı içerikler sunuyor.

Çağa uyum sağlamak ve günü takip etmek isteyen ebeveynler için takip listesinde tutulması gereken yararlı bir site.

 

Eğitim Arama Motoru

Arama motorları günümüzde ihtiyacımız olan her bilgiyi, anında bize ulaştırmak için kendilerini geliştiren altyapılara sahip bilgi kaynaklarıdır. Akla ilk gelen arama motoru ise Google’dır. Egitim.com ise; Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan eğitim ve öğretime uygun Türkçe içerikler barındıran internet sitelerden, kullanıcıların girdikleri arama ifadelerine uygun olanları çeşitli algoritmalardan geçirdikten sonra sunan eğitsel bir arama motoru görevi görüyor.

Google’ın eğitim özelinde bir alternatifi olan site siz velilere büyük kolaylıklar sağlayacak.

 

Eğitimhane

Eğitimhane.com özellikle öğrencilerin derslerine yardımcı olmak için velilerin takip ettiği etkili ve yararlı bir internet kaynağı. Konu anlatımlarının, örnek test ve soruların olduğu kaynak değerinde bir web sitesi. Okul döneminde ya da tatillerde çocuklarınızın eksik oldukları konular da onları takviye edebilir ve başarılarını artırabilirsiniz.

 

Güncel Anne

Güncel Anne’de çocuk doktoru bir annenin kaleminden deneyimleri, çocuk sağlığı, bebek beslenmesi, ek gıdaya geçiş ve çocuk gelişimi ile en güncel bilgileri bulabilir; besleyici ve sağlıklı bebek ve çocuk yemek tariflerine ulaşabilirsiniz.

 

Bebekolay

Bebekolay.com, Türkiye'nin annelerine, anne adaylarına ve bütün kadınlarına karşılıksız bilgi sağlamak, bilinçlendirmek, aralarında iletişim kurmak ve dayanışma sağlamak amacını güden bir anne-bebek rehberi olarak hizmet veriyor.

Doğum öncesi ve doğum sonrası ilk yıllar ile, okul öncesi eğitim konusunda uzmanlaşarak ebeveynlere makale, video ve diğer içerikleriyle pratik bilgiler sunuyor.

 

Eğitimpedia

Eğitimpedia; çocuğa, çocukluğa, ebeveynliğe, eğitime, eğitimcilere ve okullara dair güncel bilgiler, araştırmalar, deneyimler ve hikayeler sunan, çeşitliliğe değer veren, farklı görüşlere saygı duyan ve eleştirel bakış açısına sahip bir eğitim sitesidir.

Aynı zamanda eğitimin bütün bileşenlerini bir araya getiren bir fikir platformu da olan Eğitimpedia, eğitimciler ve veliler, konuşmak, tartışmak, eleştirmek, en yeni bakış açılarıyla ele almak, değiştirmek ve birlikte daha iyiye doğru gelişmesini sağlamak amacıyla Eğitimpedia’nın çatısı altında bir araya geliyor.

 

Sıralamam

Eğitimin bir sıralama olmasından yola çıkan siralamam.com öğrenci ve mezunlarla söyleşiler, iş dünyasında adından başarılarıyla söz etmiş iş adamları ve profesyonellerle röportajlar yayınlayan site, mesleki ve teknik rehberliğin yanı sıra, farklı yaratıcı drama etkinlikleri ile ebeveynlere yeni düşünce ufukları sağlıyor.

 

Classloom Blog

Classloom velilerin birbirleriyle ve öğretmenlerin velilerle bilgi ve belge paylaşabilmesini, daha yakın ve iyi iletişim kurmasını kendine misyon edinmiş tamamen ücretsiz bir sosyal platformdur.

Classloom’da veli ve öğretmenler, sınıflarına özel gruplar kurarak, birbirleriyle etkinlik, ödev, fotoğraf, doküman paylaşır ve tüm diğer grup üyeleri ile kolayca iletişim kurar.

 

Eğitim Trend

Eğitim Dünyası, Eğitim Teknolojileri ve öğretim metotları hakkında makale ve bilgilerin paylaşıldığı sitede ebeveynler eğitimle ilgili içeriklere kolaylıkla ulaşabilir ve eğitim alanındaki bu yoğun bilgi akışını daha sistematik bir halde eğitim trendlerini takip edebilirsiniz.

Kaliteli makaleleri, eğitim dünyasındaki yenilikleri, farklı ders işleyiş yöntemlerini, yeni yöntemleri, ders içinde kullanılabilecek eğitim materyallerini ve sınıf yönetimiyle ilgili püf noktaları ve eğitimdeki iyi örnekleri kısacası eğitim dünyasında olup biten tüm yenilikleri bu blog sitesinde kategorize edilmiş şekilde bulabilirsiniz.