Her Güne 20 Dakikalık Motivasyon Formülleri

Her Güne 20 Dakikalık Motivasyon Formülleri

Teorik araştırmaların sonucu genellikle teoride kalarak pratik hayatımıza olumlu katkılar sağlayamamaktadır. Fakat değişen şartlar bazı araştırmaların sonuçlarının teoriden pratiğe dökülmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle zihinsel sağlık ve motivasyon konularında, kurallar pratik sonuçlar üzerine inşa edilmektedir. Öğrenciler için hazırlanan pratik sonuçlardan  ilki;  “Her Güne 20 Dakikalık Motivasyon Formülleri”.

Bir öğrencinin eğitim öğretim hayatında 45-50 dakika olan ders sürelerinin yalnızca 20 dakikalık bölümünde rahatça konsantre olabildiği belirtilmektedir. Veya herhangi bir işe yoğunlaşıldığında, en fazla 20 dakikalık bir sürede motivasyonumuz yüksek kalmaktadır.

Peki her gün uygulanabilecek olan motivasyon formülleri nelerdir?

Her Güne 20 Dakika Spor İle Başlama
Her gün düzenli olarak yaptığınız 20 dakikalık egzersizlerle zinde kalabilir ve sağlığınız hakkında endişelenmek zorunda kalmazsınız. Endişesiz ve zinde bir bedenle derslerinize daha kolay motive olursunuz.

Her Gün 20 Dakika Temizlik ve Düzen
Her gün çevrenizi temizlemek ve düzenlemek için 20 dakika harcamanız, karışıklıkta kaybolmayacağınız gibi zihninizin de daha rahat olmasını sağlar. Böylece motivasyon konusunda çevrenizin olumsuz etkisinden sıyrılmış olursunuz.

Her Gün 20 Dakika Konsantrasyon Arttırma Çalışması
Her gün yapılacak olan 20 dakikalık konsantrasyon arttırma çalışmanız, yoğunlaşmanız gereken konulara daha iyi motive olmanıza ve detayları kaçırma konusunda endişelenmek zorunda kalmamanıza yardımcı olacaktır.

Her Gün 20 Dakika Size Yakın Birini/Birilerini Dinleme
Gününüzün 20 dakikasını dostlarınızı ve yakınlarınızı dinlemeye harcadığınızda, ikili ilişkilerinizi daha olumlu hale getirisiniz. İnsanlarla ilişkilerinde olumlu sonuçlar elde eden kişinin zihni rahat olur ve motive konusunda fazladan efor harcamasına gerek kalmaz.

Her Gün 20 Dakika Dinlenme
Gün ortalarında kendinize vereceğiniz 20 dakikalık dinlenme ve rahatlama süreleri ile hem ruhsal hem de bedensel yorgunluklarınızdan arınabilirsiniz. Dinlenmiş beden ve zihin ikilisi motivasyon konusunda her zaman olumlu bir etki bırakır.

Her Gün 20 Dakika Kendini Dinleyip Not Alma
Günde 20 dakikanızı kendinizi dinleyip not almaya ayırdığınızda, hatırlamanız gereken şeyler için stres yapıp fazladan efor harcamanıza gerek kalmaz. Ayrıca her detayı zihninizde tutmaya çalışarak beyninizin yorulmayıp yeni fikirler üretebilmesi için gevşek bırakmış olacağınız gibi dersinize daha rahat odaklanacaksınızdır.

Her Gün 20 Dakika Kitap ve Makale Okuma
Her gün kitap okumaya ayrılmış 20 dakikanın, sizi artık bir ortamda sadece dinleyen olmaktan çıkarıp konuşan yapacak bilgi olgunluğuna ulaştırır. Sınıf veya sosyal bir ortamda konuşulan konu hakkında cevabı olan her öğrencinin farklı konuları öğrenmeye olan isteği ve merakı artacaktır.

“Her Güne 20 Dakikalık Motivasyon Formülleri” ile kendinizi sürekli deşarj edip motivasyon sorununuzu çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Gününün verimini ve başarısını “Her Güne 20 Dakikalık Motivasyon Formülleri” ile yakalamış her öğrenci, hayatta sağlam adımlarla ilerleyecektir. Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak günlerinizin sonunda başarı ve verim sağlayabilmeniz için özel formüllerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.