Bir Baba'nın Oğlu İçin Alfabe Çizimleri


Kyson Dana, başarılı bir web tasarım uzmanı. 2014 yılına kadar sıkılarak sürdürdüğü kariyerine 2014 yazında doğan oğlu için ara vermeye karar veriyor. Oğlu için hazırladığı projesi ile her güne bir harf ve bir hayvan resmi çiziyor. Böylece alfabeyi tamamlayan Kyson elinde önemli ve ilgi çekici bir portföy biriktirmiş oluyor.

“Oğlum için daha önce yapılmamış yeni bir şeyler üretmem gerekiyordu. O büyüdüğünde babasıyla gurur duymalı ve her baktığında bir şeyler öğrenmeliydi. Bende çizmeye karar verdim.” diyor Kyson.

Çocuk kitaplarındaki aynı tarz ve kötü resimlendirilmiş çizgilerden kurtularak kendi çizimleri ile bir alfabe kitabı oluşturmaya başlayan Kyson sonunda amacına ulaşıyor. Instagram hesabından taslak çizimlerini her akşam paylaşan Kyson bunu bir eğlence ve meydan okumaya da çevirmiş.

F harfi için Fil resmi çizen Kyson, (İngilizce Elephant için E harfi), Z harfi için Zebrayı tercih etmiş ve bütün alfabeyi böylece tamamlamış. İşte Kyson Dana’nın çizimleri için haberimizin fotoğraf galerisini ziyaret etmenizi öneririz.