Hiçbir Başarı Ödülsüz Kalmaz..!

Hiçbir Başarı Ödülsüz Kalmaz..!

Geçtiğimiz ay Ahmed Mohamed ismini duymayanımız kalmadı. 14 yaşındaki Ahmed icat ettiği saati okula getirmiş ve saati bomba zannedilerek tutuklanmıştı. Yapılan yanlışlığın anlaşılması ve sosyal medya desteğiyle birlikte serbest bırakılan Ahmed’in dünyası şimdi bambaşka bir seyir aldı.

Katar Vakfı Yetkilileri, Ahmed ve ailesini Katar’ın Başkenti Doha’da bulunan merkezlerine davet ederek Ahmed’e sunacakları imkanları anlattılar. Gençlerin yanında yer alan Katar Vakfı’nın teklifinin kendisini gururlandırdığını belirten Ahmed Mohamed, lise ve üniversite masraflarının Vakıf tarafından karşılanmasının ve icatlarına Doha’da devam edebileceği atölye ve çalışma alanlarının kendisine sunulmasının rüyalarının gerçeğe dönüşmüş olması olarak değerlendirdiğini paylaştı.

Yaptığı icatlar ve oluşturulan olumsuz algıyı tek başına yıkmayı başaran Ahmed’i Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu ekibi olarak tebrik ediyor, başarıların asla ödülsüz kalmayacağına olan inancımızı tekrar canlandırdığı için teşekkür ediyoruz.