İstanbul'da Eğitime Kar Engeli

İstanbul'da Eğitime Kar Engeli
İstanbul'da cuma akşamı başlayan yoğun kar yağışı bu gece etkisini yitirerek yerini dondurucu soğuk havaya bıraktı. 
 
Cuma akşamı paşlayan ve cumartesi gün boyu süren kar İstanbul'da hayatı olumsuz yönde etkiledi. Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmini haritasına göre ise; İstanbul’da kar yağışı zaman zaman azalsa da 3 gün daha devam edecek gibi görülüyor.  
 
 
İstanbul'da Okullar Tatil Edilecek mi?
 
İstanbul'da öğrenciler ve veliler dün akşam başlayan ve bugünde devam eden kar yağışının ardından gözlerini 9 Ocak Pazartesi için gelecek açıklmaya çevirdi. Herkes pazartesi günü devlet okulları ve özel okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Binlerce öğrenci ve velinin gözü  İstanbul Valisi Vasip Şahin'den gelecek kar tatili açıklamasında. 9 Ocak Pazartesi için kar tatili bekleyen öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'e sosyal medyadan mesaj yağdırıyor. 
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İstanbul'da yarın devlet okulları ve özel okullar tatil edildi. Vali Vasip Şahin yaptığı açıklamada "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın (pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir" dedi.
 
Bursa ve Zonguldak Ereğli ve Çanakkale'de de Okullar Tatil Edildi
 
Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı. Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, il genelindeki tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır." denildi.
 
Ereğli'de kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil edildi. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, yaptığı açıklamada, etkisini sürdüren kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için ilçe genelinde yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldığını söyledi. İlçede, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
Çanakkale'de kent merkezi ile 8 ilçede yarın,  Gelibolu ilçesinde de yarın ve salı günü olumsuz hava şartları nedeniyle okullar  tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada,  iki gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okullarla ilgili tatil  kararı alındığını söyledi.