İstanbul'da Okullar Tekrar Tatil Edildi

İstanbul'da Okullar Tekrar Tatil Edildi
İstanbul'da cuma akşamı başlayan yoğun kar yağışı bu gece etkisini yitirerek yerini dondurucu soğuk havaya bıraktı. 
 
Cuma akşamı paşlayan ve cumartesi gün boyu süren kar İstanbul'da hayatı olumsuz yönde etkiledi. Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmini haritasına göre ise; İstanbul’da kar yağışı zaman zaman azalsa da 3 gün daha devam edecek gibi görülüyor.  
 
 
İstanbul'da Okullar Tekrar Tatil Edildi
 
İstanbul'da cuma akşam başlayan ve bugüne kadar artarak devam eden kar yağışının ardından 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edilmişti. Pazartesi günü devlet okulları ve özel okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verilmişti. Bugün de devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle binlerce öğrenci ve velinin gözü tekrar İstanbul Valisi Vasip Şahin'den gelecek bir açıklamadaydı.
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İstanbul'da devlet okulları ve özel okullar tekrar tatil edildi. Vali Vasip Şahin yaptığı açıklamada "Artan kar yağışı, ara yollardaki tıkanma ve buzlanma nedeniyle ilimizde eğitim-öğretime yarın (salı) 1 gün daha ara verilmiştir." dedi.
 
Salı Günü Okulların Tatil Edildiği Yerler
 
Tokat
 
Tokat il merkezi ve ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda kar tatili bir gün daha uzatıldı.  
Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini söyledi.
 
Çanakkale
 
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kent genelinde dört gündür etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.
Olumsuz kış şartları yüzünden, kent merkezi ile bağlı tüm ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime salı günü ara verildi.
 
Yalova
 
Yalova Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle il genelinde tüm  anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görüldüğü belirtildi.
 
Bandırma ve Gönen
 
Balıkesir'in Bandırma ve Gönen İlçelerinde, 10 Ocak Salı günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edildi.
Marmara bölgesinde etkili olan kar ve tipi Balıkesir'in Bandırma ve Gönen ilçelerinde, anaokulu, ilk, orta ve liselerde okulların bir gün tatil olmasına neden oldu.