Karneni Göster Kitabını Al

Karneni Göster Kitabını Al

Çocukların nitelikli kitaplarla buluşturulması, okuyan gençlerin sayısının artması, öğrenciler için fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulması amaçlarıyla başlatılan ve geleneksel hale gelen “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyası 8. yılına ulaştı. Kampanya ile 2014-2015 ders yılı için zillerin son kez çalacağı 12 Haziran Cuma gününden itibaren, İş Bankası şubelerinden,  1 milyon ilk ve ortaokul öğrencisine Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından hazırlanan iki ayrı kitap birden armağan edilecek.


İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı konuşmada, geride bıraktığı bir asra yaklaşan yolculuğunda İş Bankası’nın kuruluş misyonuna uygun olarak ekonomik ve sınai kalkınmayı desteklemenin yanı sıra, üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkı sağlama vizyonunu da hep koruduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz yıllarda çocukları Türk edebiyatının önemli yazarlarıyla buluşturduklarını belirten Bali sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuklarımızı bu yıl edebiyatımızın usta şairleri ile bir araya getiriyoruz. Tevfik Fikret’ten Nazım Hikmet’e, Yaşar Kemal’den Mehmet Akif Ersoy’a, Sait Faik Abasıyanık’tan Necip Fazıl Kısakürek, Rıfat Ilgaz, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Orhan Veli Kanık’a Türk edebiyatının unutulmaz isimleri ile Murathan Mungan ve Sunay Akın gibi günümüz şairlerinin de aralarında olduğu 78 değerli ismin şiirleri bu seçkide yer alıyor.”

Şiir seçkisinin danışmanlığını yapan şair ve yazar Eray Canberk, kitabın önsözünü kaleme alan gazeteci ve yazar Doğan Hızlan ile “Depremden Korkmuyorum” kitabının yazarı Doç. Dr. M. Sinan Özeren de basın toplantısına katılarak bu yıl armağan edilecek kitaplarla ilgili bilgi verdi. Geçtiğimiz senelerde hikâyeleri ile armağan edilen kitaplarda yer alan, bizzat katıldığı toplantılarla “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyasının en büyük destekçilerinden biri olan edebiyatımızın ulu çınarı Yaşar Kemal de aramızdan ayrılmasının ardından gerçekleştirilen ilk basın toplantısında anıldı.