Kaya Dengeleme ile Muhteşem Bir Meditasyon

Fizik kanunlarına meydan okuyan, sert kayaları estetikle göze hoş görünen şekillere sokan sanatçı, taşlarla bir sihir dünyası oluşturuyor. Başlangıçta imkansız gibi gelen görüntüleri sağlam yapılar haline getiren Michael Grab, küçük ayarlamalar ve hesaplarla büyük sanat eserleri ortaya çıkarıyor.

Dünyada sadece 5 “Kaya Dengeleme” sanatçısı bulunuyor. Bu eşsiz ve değerli sanat eserlerini ortaya koymak göründüğü gibi oldukça zor. Bu zorlu sanat için öncelikle bolca sabır gerekiyor. Ellerin sürekli çalıştığı, el becerilerinin ince ayarlarla kullanıldığı ve dengenin ön planda olduğu çalışmalarda adaptasyon ve motivasyonun da yüksek düzeyde kalması gerekmektedir.

2008 yılında biraz meraktan birazda kaprisle çıktığı bu yolda bugün Grab önemli bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Domino etkisinin hissedildiği bu çalışmalar süresince yanlış bir hareketin bütün çalışmayı en başa döndüreceğinin bilinciyle hareket eden Sanatçı büyülü çalışmalarının yalnız yapılması gerektiğinin böylece altını çiziyor.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu Ekibi olarak kolej ve özel okul öğrencilerine ilham olacak Michael Grab’in çalışmalarını haberimizin fotoğraf ve video galerisinden takip edebilirsiniz.