Kolej Tercihinizde Yardımcınız Kolejiniseç Olsun

Kolej Tercihinizde Yardımcınız Kolejiniseç Olsun

Bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca edinmesi gereken akademik yeteneklerin yanında sosyo-kültürel bilgi ve becerileri kazanması da önemli bir gelişmedir. İş dünyasına katılma yolunda kolej ve özel okul mezuniyetinin kamu okullarından daha fazla yarar sağladığı da bilinen bir gerçektir. Bu anlamda özel okullar, eğitim sistemi içerisinden iş dünyasına, kalifiye çalışan yetiştirme konusunda önde gitmektedir.

Çocuğunu özel okula göndermek isteyen bir velinin ise önünde birden çok seçenek belirmektedir. İşte bu noktada velilerin önemli bir karar vermeleri gerekmektedir. Özel okul tercih etmek basit bir durum gibi gözükse de aslında birçok etkeni bünyesinde barındıran ve geleceğe yön verecek olan bir seçimdir. Bir veli çocuğunu özel okula göndermeye karar verdikten sonra bir tane kolej seçip gidip kayıt yaptırmaz. Çocuğu için en doğru kararı vermek adına bir değerlendirme süreci içerisine girer. Böylece önemli bir süreç başlamaktadır.

Ülkemizde 21 binin üzerinde özel öğretim kurumu bulunmakta bunun  5 bine yakını özel okul ve kolej formatında eğitim vermektedir. Peki veliler bu kadar yüksek sayıda özel okul arasından en doğru tercihi nasıl yapacaklar. İşte Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak bazı kıstasları sizler için derledik:

 • İhtiyaçlarınıza Karar Verin
 • İstediğiniz Okul Türüne Karar Verin
 • Herhangi Bir Özel İsteğiniz Olup Olmadığına Karar Verin
 • Okullar Hakkında Bilgi Toplayın
 • Okulları Ziyaret Edin


İhtiyaçlarınıza Karar Verin
Özel okul seçerken çocuğunuz için en isabetli kararı vermek istersiniz. Bu sizin şüphesiz en doğal hakkınızdır. Peki isabetli karar için gerekli ön hazırlığı yaptınız mı? Başlangıç noktanız neresi? Araştırmaya nasıl başladınız? Bu ve benzeri soruları kendinize sormadıysanız buyurun birlikte seçim yapmaya başlayalım.

Öncelikle bir özel okuldan ne bekliyorsunuz? Bu sorunun cevabını vermeniz çok önemli. Çünkü çocuğunuzun neye ihtiyacı olduğunu biliyor olmalısınız ki bu soruya cevap verebilesiniz. Çocuğunuz hangi alanlarda yetkin hangi alanlarda eksik? Veya hangi meslek alanında ilerlemesini istiyorsunuz? Bu soruların cevapları sizin ne tür bir koleje ihtiyacınız olduğunu belirlemede önemli katkılar sağlayacaktır.

Çocuğunuza Söz Hakkı Verin
Özel okul tercihinde çocuğunuzu karar mekanizmasının dışında bırakmayın. İsabetli karar vermeniz için onun fikirleri ve düşünceleri de sizi doğru yola çıkaracaktır.

Çocuklar mutlu oldukları zaman başarıları da olumlu yönde artan göstergeler sunarlar. Bir öğrenci sınıfını, öğretmenini ve arkadaşlarını sevdiği takdirde bu onun akademik başarılarının da yükseleceği anlamına gelir. Fakat İstanbul gibi bir metropolde veya diğer büyük şehirlerde koleji ve evi arasında uzun mesafeler olan öğrencilerin zaman yönetimleri ve okul dışı bireysel zamanları kısıtlanmaktadır. Bu ve benzeri durumları gözden kaçırmadan ve hepsini enine boyuna düşünerek bir karara varmak bizim size önerebileceğimiz yegane yoldur.

Okullar Hakkında Bilgi Toplayın
Günümüz teknoloji çağında artık bilgi parmaklarınızın ucunda. Özel okul tercihi yaparken de bu durumu göz önünde bulundurmanız sizlere hem zaman kazandıracak hem de kararlarınızı olumlu yönde etkileyecektir. Bu yüzden Kolejiniseç Kolej Tercih Platformumuz 7/24 sizlerin yanında tercihlerinize yardımcı olmak için çalışmaktadır.

Kolejler hakkında aradığınız bütün bilgileri bir tuşla ekranınıza getiren Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu tercih yaparken sizlere gerekli bütün bilgileri sizlere sunmaktadır. Kolejler hakkında görsel ve yazılı bilgilerin yanı sıra kolejlere ulaşmak için onlara mesaj gönderebilir veya arama kaydı bırakarak kolejlerin sizinle irtibata geçmelerini sağlayabilirsiniz.

İki veya daha fazla koleji kıyaslarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ise maddeler halinde aşağıdaki gibi belirtebiliriz:

 • Akademik Yeterlilik
 • Sportif ve Kültürel Faaliyetler
 • Öğrencilere Sunulan Vizyon Zenginliği
 • Özel Okulun Bulunduğu Lokasyon
 • Servis İmkanları
 • Etüt Hizmetleri
 • Yabancı Dil Olanakları
 • Ölçme ve Değerlendirme İmkanları
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümleri
 • Üniversite Hazırlık Çalışmaları Nelerdir
 • Kolejin Geçmiş Başarıları

 

Bu ve benzeri başlıklar sizin kararlarınızı etkileyecek önemli kriterleri belirlemektedir. Ayrıca 7/24 bizlere ulaşarak isabetli tercihlerinizde yardımcı olmamızı isteyebilir, istişare yapabilirsiniz. Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak iyi bir eğitim hayatı ve başarılı yıllar dileriz.