Elementleri İllüzyonlarla Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Periyodik Tabloyu öğrenmek, öğrenciler için her zaman kabus olmuştur. Fen Bilgisi veya Kimya dersi için periyodik tabloyu ezberlemek zorunda olan öğrenciler farklı yollar denemek zorunda kalmaktadırlar.

Görsel hafızası güçlü olan öğrenciler için süper bir öğrenme yöntemi olan illüzyonlar ezberlemeyi kolaylaştırdığı gibi öğrenmeyi de kalıcı hale getirmektedir. Özel okul veya kolejlerin laboratuvarlarında görsel teknolojilerle öğrencilere sunumları kolay olan bu illüzyonları bize kazandıran sanatçı Kaycie Dunlop öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeyi başarıyor.

Karbon örneğini veren sanatçı, karbonun; kömür, grafit ve elmas biçimlerini alabileceğini de yaptığı illüzyonlar genç zihinlere yerleştirmeyi başarıyor. Bir başka örnekte Nobelyum. Nobelyum; “ismini Nobel Ödülleri ile andığımız Alfred Nobel’den almaktadır” diyen sanatçı böylece elementlerle öğrencilerin zihinlerinde olan imgeleri birleştirmeyi başarıyor.

İlhamını renklerden ve öğrencilere öğrenmeyi sevdirmekten alan sanatçı böylece 112 karakteri renkli kalemlerle çizmeye başlıyor ve çalışmalarını bitirdiğinde ortaya muhteşem bir sanat eseri olan renkli bir periyodik tablo çıkıyor. Haberimizin fotoğraf galerisinde de örneklerini göreceğiniz elementler ve hikayeleri çocukların zihinlerinde bir fikir oluşmasına ve böylece öğrenmenin kolaylaşmasına yardımcı oluyor. Kolej veya özel okul öğretmen ve velilerine de ilham kaynağı olacak olan illüzyonları öğrenciler ilgiyle karşılayacaklardır.