Lotte’nin 12 Yılına Hızlandırılmış Bir Bakış

Hollandalı profesyonel fotoğrafçı ve film yapımcısı Frans Hofmeester, 1999 yılında doğan kızı Lotte’nin 12 yılını bir çırpıda bizlere sunuyor.

Böyle bir projeye nasıl başladığını da anlatan Baba Frans; “Lotte doğduğunda çok hızlı adımlarla değişiyordu ve anıları hafızamızda ayrı ayrı tutmak zorlaşıyordu. Birçok ebeveynin bildiği gibi, iki günlük bir bebekle iki aylık bir bebek birbirinden oldukça farklıdır. Bir çok insan bunu fotoğrafla arşivlerken, ilerde fotoğraflara tekrar dönüp bakmıyorlardı. Bende filme almaya karar verdim. Çünkü çektiğimiz fotoğraflara sürekli bakmıyoruz aynı bir ressamın çizdiği resme dönüp tekrar tekrar bakmadığı gibi.”

Birçok ebeveynden olumlu tepkiler aldığını da dile getiren Frans, insanların böyle bir olayı kalplerinde hissettiklerini ve kendi çocukları ile ilgili anıları paylaştıklarını anlatıyor. Filmin insanlarla bire bir konuştuğunu ve bu yüzden fotoğraflara göre daha etkili olduğunu anlatan Frans, filmine devam edeceğini de sözlerine ekliyor.

Kolejiniseç Ekibi olarak bizlerde Frans’ı tebrik ediyor, yaptığı filmi siz kolej veli ve öğrencileri ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.