MEB'den ücretsiz anaokulu fırsatı!

MEB'den ücretsiz anaokulu fırsatı!

Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz anaokulu müjdesi verdi. Türkiye'nin 81 ilinde okul öncesi eğitimi hiç almamış çocuklar için temmuz ve ağustosta iki aylık yoğunlaştırılmış ücretsiz anaokulu eğitimleri düzenlenecek.

MEB yetkililerinin verdiği bilgiye göre ereği geçmiş yıllarda da uygulanan yaz okulu modelinden daha fazla çocuğun yararlanabilmesi için kırtasiye ve beslenme desteği de verilecek.

Ücretsiz anaokulu imkanından yararlanmak için ne yapılması gerekiyor?

Bakanlık yetkilileri, Türkiye genelinde 81 ilde düzenlenecek eğitimlere sadece 26 şehirden 50 bin dolayında öğrencinin katılımı için talep geldiğini ve bu çocuklar için fiziki mekanların hazır olduğunu bildirdi.

Çocuklarına anaokulu eğitimi aldırmak isteyen velilerin adreslerine yakın okullara ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine giderek ücretsiz taleplerini bildirmeleri gerekiyor.

Yaz tatilinde anaokulu eğitimi için kayıtlar, Haziran ayı sonunda alınacak ve kayıtlar e-Okul sistemine girilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca bütün çocukların ilkokula başlamadan önce okul öncesi eğitim almış olması ve ilkokula daha hazır halde başlayabilmesi hedefleniyor.

Kolejiniseç üzerinde yer alan özel anaokullarına da, anaokulu linkini kullanarak ulaşabilir, okulların sayfalarında yer alan Kampanyalı Fiyat Talep Et mesaj alanını kullanarak çocuğunuz için en uygun fiyatları alabilirsiniz.