Motoruyla Dünyayı Dolaşan Gezgin; Osman Gürsoy

Şimdilerin Osman Amcası Ordu sınırları ve çevresinde scooterı ile geziyor fakat bir zaman sonra Ordu sınırları ona yeterli gelmiyor ve böylece uzak yerlere yolculukları başlıyor. Tam 19 kez Ordu – Londra arasını scooterla gidip gelen Osman Gürsoy bir zaman sonra bundan sıkılıp gemi ile Kuzey Amerika’ya geçiyor. Ve bütün bunları 1960’ların sonunda yapmaya başlıyor.

Bugün 80 yaşında olan Osman Gürsoy, Finlandiya ve Arnavutluk haricinde bütün Avrupa’yı gezmiş ve tabi ki ilk gemi ile geçtiği Kuzey Amerika’yı. Toplamda  200.000 kilometre yol ve sayılamayacak kadar hikaye biriktirmiş Osman Gürsoy ve ne yazık ki bu hikayeler ismi gibi bilinmezliklerin içinde kaybolmak üzere kendisinde saklanmış.

Bu ilham verici hayat hikayesi neyse ki birisinin ilgisini çekiyor: Tolga Basol. Osman Gürsoy’la ortak noktaları motosiklet tutkuları. Fakat Tolga Basol medya sektöründe profesyonel kariyer sahibi olmanın avantajı ile ve aldığı ilhamı başkalarıyla paylaşmak adına Gürsoy’un hayatını belgesele dönüştürmeye karar veriyor. Maddi imkansızlıkları aştığı takdirde fragmanlarını çektiği belgeseli tamamlayacak. Bu sebeple https://www.indiegogo.com/projects/ordu-texas#/story adresinden gelecek yardımları bekliyor.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak siz değerli veli ve öğrencilerimize ilham kaynağı olacak bu hikayeyi ve çağrıyı paylaşmak istedik. İyi seyirler dileriz.