Ipswich Müzesi Gizemli Çocuğu Arıyor

Her şey geçtiğimiz ay İngiltere’nin Ipswich Christchurch Müzesinde yaşanan bir kazanın ardından başladı. Annesi ile birlikte müzeyi ziyaret eden 5 yaşındaki küçük sanatsever kazayla 18. Yüzyıla ait bir sürahiye çarptı ve sürahi kırıldı.

BBC’nin verdiği bilgiye göre büyük üzüntü yaşayan aile isimlerinin gizli kalması koşulu ile halen açık arttırmada olan sürahinin benzerlerinden bir tanesini müzeye bağışlamak istemiş.

Bu arada müze çalışanlarının ise arka planda 65 parçaya ayrılan sürahiyi tamir etme ve eski haline getirme çalışmaları başlamış. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan çalışmalarda sürahi eski haline getirilmiş. Müze müdürünün yaptığı açıklama ise ailenin sevincini arttıracak türde.

Gizemli çocuk ile tanışmak istediklerini belirten müze çalışanı Carole Jones; 221 yaşındaki sürahinin yeniden eski haline getirildiği için mutlu olduklarını ve bu mutluluğu olayın kahramanın da yaşaması için onu müzeye beklediklerini ve onunla tanışmak istediklerini belirtiyor.

Son bir not: tamir işleminin ardından Antika Sürahinin önce yeri değiştirilmiş ardından Ipswich Christchurch Müzesinden başka bir müzeye nakledilmiş.