Özel Okullar Şehit Çocuklarına Kapılarını Açıyor

Özel Okullar Şehit Çocuklarına Kapılarını Açıyor

Ülkemizde son dönemde yaşanan saldırılar sonrasında hem devlet kurumları hem de özel okullar birbirinden önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Şehit çocukları için ilk güzel haber Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER)’den geldi. TÖDER bünyesinde barındırdığı 500 özel okulda, anasınıfından 12. sınıfa kadar sayı sınırlaması olmaksızın şehit çocuklarına burslu eğitim imkanı sağlayacak.

Konu ile ilgili haberi TÖDER Başkanı İbrahim Taşel sosyal hesabından duyurdu. Ayrıca TÖDER Başkan Yardımcısı Metin Özer yaptığı açıklamada; “Biz şehit çocuklarımıza bu imkânı her zaman tanıyoruz. Kanun, yüzde 3 kontenjan sınırlaması getiriyor. Bunun içinde gazi çocuklarıyla yetimler ve fakir aile çocukları da var. Aldığımız kararla tüm şehit çocuklarına zaman ve yer sınırlaması olmaksızın okullarımızın kapısını açtık” dedi.

Şehit  çocuklarını hiç bir zaman geri çevirmediklerinin altını çizen Özer “Bazı şehit ailelerimiz bu imkânı bilmiyor. Şehit çocukları, yaşadıkları travmalar nedeniyle daha hassas oluyor. Özel okullarda, öğretmenlerin yakından ilgilenebileceği, rehber öğretmenlerin destek olabileceği bir ortamda eğitim görmelerini istiyoruz. Onlar bize babalarının emaneti. Onlara gözümüz gibi bakmak borcumuzdur” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haberin ardından ikinci güzel haber Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Başkanı Ahmet Akça tarafından açıklandı. Yönetim Kurulunun ilk toplantısında konuyu gündeme getireceklerini vurgulayan Akça “Hiçbir şehit ve gazi ailesi çekinmesin. Bize gelip talepte bulunsun. Biz de yönetim kurulu kararı alarak üye okullarımızı çocuklarımıza açalım” ifadelerini kullandı.