Özel Okullarda Sporun Önemi ve Sporcu Bursları

Özel Okullarda Sporun Önemi ve Sporcu Bursları

Her geçen gün büyüyen özel okul pazarı eğitim kalitesi ve yeniliklerinde olduğu gibi verdikleri bursluluk avantajları ile de birbirleri ile yarış içindeler.

Veliler ve öğrenciler özel okul bursluluk sınavlarına ilgi duyduğu gibi kurumların verdiği sporcu burslarını da takip ediyorlar.

Okulların Spora verdiği Önem


Özel okulların ve kolejlerin sayısı gün geçtikçe artmakta, artan bu sayı ile velilerin özel okul tercihleri hızla büyümekte. Büyüyen okul sektörü ile aileler kurum arayışlarına daha hassas ve özenli devam ediyorlar. Bu noktada velilerin kriterleri arasında sosyal ve spora düşkün bir eğitim ilk sıralarda gelmekte.

Öğrencinin sadece düzenli ve titiz bir eğitim almasından ziyade aynı zamanda düzenli şekilde sosyalleşebilmesi ve spora olan etkinliğinin arttırılması velilerin talepleri arasında.

Sporun Önemi ve Öğrenciye Katkısı


Bütün insanlar sağlıklı yaşamak için spor yapmayı tercih ediyor. Spor bedeni rahatlattığı gibi ruhu da dinlendiren bir aktivite.

İnsanın ruh sağlığını etkileyen spor yapmanın bir çok faydası bulunuyor.

Sporun Öğrencilere olan yararları


> Spor yapan öğrenci kendini yalnız hissetmez.

> Spor yapan geçnlerin sorumluluk duyguları artar.

> Saldırganlığı azaltır.

> Öfkenin kontrol edilmesini ve sinir kontrolünü sağlar.

> Spor yapmayan bir bireye göre daha az hastalığa yakalanırlar.

> Spor stresi azaltmak için en etken yoldur. Çocuğunuzun sınav senesi olması onu spordan mahrum etmek için bir sebep değil aksine spora daha çok ihtiyaç olduğu bir senedir. Öğrencilerde stresi yenmenin yolları için yapılması gerekenleri birkaç ipucu şeklinde incelemiştik.

> Sporcu bir öğrenci diğer arkadaşlarına göre daha sakindir ve daha pozitif düşünür.

Peki bu kadar iyi yanı varken özel okullarda spora verilen önem nedir?

Özel okulu tercihinizde dikkat etmeniz gereken detayları anlattığımız makalemizde bahsettiğimiz gibi tercihlerinizde spor salonu olan ve spora önem veren kurumlar olmalıdır.

Sporcu Bursu Veren Kurumlar


Bilindiği gibi özel okullar bursluluk sınavları ile öğrenci almakta fakat bazı kurumlar sporcu lisansı olan öğrencilere sporcu bursu vermektedirler. Sporcu bursu alabileceğiniz kurumları yakından takip etmeli ve başvuru dönemlerini kaçırmamlısınız.

Ben Türk gençIiğinin spor yaparak güçIü oImasını isterim.

                                                                                    M. Kemal Atatürk