Öğrenciler..! Matematik Artık Kabus Değil..!

Teknoloji ürünlerinin günlük hayatımıza getirdiği kolaylıkların sınırı her geçen gün gelişiyor. Eğitimde ise telefon ve tabletlerde kullanabileceğimiz uygulamalar öğrenmeye ve kendimizi geliştirmemize yeni olanaklar sunuyor.

Günümüz teknoloji ürünlerinin hayatı kolaylaştırmak gibi bir işlev gördüğü, eğitim sistemimizde öğrencilerin çok seveceği bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz: PhotoMath.

En zorlu matematik işlemlerini saniyeler içerisinde çözüp sizi sonuca ulaştıran uygulama ile matematik artık zorlu bir sorun olmaktan çıkıyor. Uygulamanın yapılma amacı öğrencileri kolaya ve ezbere alıştırmak değil şüphesiz. Böyle bir negatif yönünün olduğu açık olan uygulama eğer misyonu ile doğru orantılı olarak kullanılırsa öğretici bir niteliğe sahip olacaktır.

Şimdilik; aritmetik, kesirler, ondalık sayılar, lineer eşitlikler, logaritma ve fonksiyonlar gibi konularda çözümler sunan uygulama henüz el yazısını tanımıyor. Kitapta olan soruları çözebilen uygulama çözüm yollarını adım adım gösteriyor. IOS ve Android uygulamaları kullanıma sunulan uygulamanın haberimizde var olan videosunu izleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Son bir not: Matematik hayatı kolaylaştırmak içindir. Bu uygulama ile direk sonuca gitmek sizi sonuca ulaştırmaz. Öğrenme adımları ile sonuca gitmeyi unutmayın.