Rehber Kitaplarla Huzur Köşeleri: Kütüphaneler

Hayatımızda önemli bir yere sahip olan kitaplar, gerçek anlamda bize arkadaştırlar. Bizden tek bir şey talep ederler; bol sevinç. Biz de kitaplardan çok şey öğreniyoruz. Bizi farklı dünyalara götürecek kapıları kitaplarla aralarız.

İyi kitaplar yaşam standardımızı arttırmaktadır. Kitaplar dünya görüşümüzü genişleterek, bizlere entelektüel bir bakış açısı katar. Kararsızlık anlarımızda doğru tercihler yapmamıza yardımcı olurlar. Kitaplar bize umut ve cesaretle beraber çok çalışmak için ilham veriyor. Onlar bizim bilgimize bilgi katar ve cehaleti ortadan kaldırır. Kitaplar bizim deneyimlerimizi zenginleştirerek aklımızı keskinleştirir. Böylece iyi bir kitap, bizim gerçek arkadaşımız olur.

Aslında her öğrenci kitap okumayı düzenli bir alışkanlık getirmelidir. Okuyacağı kitapları dikkatle seçmelidir, çünkü okunan her kitap bizi çok iyi yansıtan bir ayna görevi görmektedir. İyi kitaplar okumanın birçok avantajı vardır. Kitabın kalitesi kişiliği de iyileştirir. Okuduğumuz kitaplarla çevremizde olan çocuklar ve gençler için iyi birer rol model olabiliriz. Onlar böyle kitaplardan öğrendiği dersler doğrultusunda hareket etmelidir. İyi kitaplar bizlere arkadaş, öğretmen ve rehber olmaktadırlar.

Kitap Okumak Bizlere Neler Kazandırır?

  • Kitap okuyan insan çevresindekilerin saygısını kazanır.
  • Bilgi deposudur, sorulan sorulara verecek cevabı vardır.
  • Kitap okumak kişiyi bilmediği konularda araştırma yapmaya sevk eder.
  • Kitap okuyarak bir insan iyi bir konuşmacı olabilir.
  • Okuyan bireyin sosyal hayatta bir değeri vardır.


Şimdi kitaplarla bütünleşmiş; yaşam tarzını kitaplarla oluşturmuş insanların fikirleriyle tanışma vakti. Evlerin dekorasyonları artık kütüphanelere uygun olarak inşa ediliyor. Kütüphanelerin bile modası (tarzı) var. Birçok farklı şekilde dizayn edilen kitaplıkların evlerde yaratıkları alanlar, insanlara kendilerini dinleme ve huzur bulma imkanı sağlamaktadır. Kütüphanelerin sahip olduğu o ilginç ışık toplama özellikleri ise insanı derinden etkilemektedir. Evin her odasına ve her köşesine uygun olarak birçok şekilde oluşturulabilen kitaplıkları sizde tercih edebilirsiniz.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak sizler için birçok türde kitaplığı bir araya getirdik. Haberimizin fotoğraf galerisini gezmeyi unutmayınız.

Kitap dolu yarınlar dileriz.