Son Teknolojik Kaykay; WalkCar..!

Toplu taşıma sisteminin en yoğun olduğu dünya şehirlerinin başında yer alan Tokyo için bir grup mühendisin tasarladığı WalkCar rakiplerinden şık tasarımı ile ayrılmayı başarıyor.

Japon Cocoa Motors Şirketinde çalışan Kuniako Saito ve ekibi yaşadıkları toplu taşıma ve sorunlarına kendilerince bir çözüm geliştirmişler ve WalkCar isimli motorlu kaykayın prototipini üretmişler. 2.5 – 3 kilogram ağırlığında ve 15 inçlik bir laptopun boyutlarına sahip olan WalkCar ayağınızın altında bir laptop izlenimini veriyor ve çantanıza rahatça sığıyor.

120 kilograma kadar ağırlık taşıyabilen ve saatte 10 kilometre hıza çıkabilen, 3 saatlik şarjla 12 kilometre yol yapabilen WalkCar, kullanıcısının ağırlığını gitmek istediği yöne doğru vermesi ile hareket ediyor. Ayrıca dört tekerleği ve rahat platformu ile kullanım kolaylığı sağlayan WalkCar’ın satış fiyatının 800 Dolar civarında olması planlanıyor.

Yaşadıkları sorunlardan hareket ederek WalkCar’ı geliştiren mühendisler ayrıca; hareket becerisi azalmış yaşlı ve hasta kişiler için de, hareket kabiliyetini arttırması ve yardım almadan bir yerden başka bir yere gitmelerine yardımcı olacak bir araç olarak kullanabilmelerini amaçlıyorlar.

2016 yılından itibaren satışları başlayacak olan WalkCar’ın videosuna ise haberimizin video galerisinden ulaşabilirsiniz.