TED Konuşmaları: Etkili Konuşma Yöntemleri..!

Sosyal hayatta birçok defalar başımıza gelmiştir: İstekle bir konu üzerinde bir konuşma yaparken çevremizde bulunan insanların bizi dinlemediğini hissederiz. Bu sadece bir his değil gerçeğin ta kendisidir.

Julian Treasure ses üzerine uzmanlaşmış önemli bir isim. Treasure’nin dinlemek ve konuşmak üzerine anlattıkları, kalabalıklarda nasıl etkili konuşacağımız ve dinlemenin önemini bir kez daha bizlere hatırlatacak. İletişim günümüzün en önemli sorunlarından bir tanesidir. Özellikle metropollerde insanlar kimsenin kendilerini dinlemediğinden şikayet etmektedirler. Peki sorun nerede?

Treasure’nin bizlere anlattıkları dinleme yetimizi tekrardan kazanmak için ilk adım niteliğinde olacaktır. Julian Treasure konuşmasında bizlere 5 Yöntem öneriyor. Bu 5 yöntem; sosyal hayatta ebeveynlerin ihtiyacı olduğu kadar okullarda hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin de ihtiyacı olan önemli bir eksiği telafi edecek önemli unsurları hatırlatıyor.  Okumaktan daha önemli olan dinlemeyle sizleri baş başa bırakıyoruz. İyi dinlemeler dileriz.