TEOG Birinci Nakil Sonuçları Açıklandı

TEOG Birinci Nakil Sonuçları Açıklandı
Teog öğrencilerinin merakla beklediği birinci nakil yerleştirme sonuçları açıklandı.
 
1. yerleştirmeye esas nakil başvuruları 14-18 Ağustos tarihleri arasında alınmış, sonuçların 21 Ağustos tarihinde E-okul sistemi üzerinden yayınlanacağı açıklanmıştı. 
 
Bugün açıklanan birinci nakil başvuru sonuçlarının ardından ikinci nakil başvuru süreci başlayacak. 
 
Öğrenciler 25 Ağustos'a kadar tercih işlemlerini yapabilecek.  
 
Aday öğrenciler https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden T.C Kimlik numarası ve okul numarası ile birinci nakil tercih sonuçlarını öğrenebilecek.
 
Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesinin gönderilmeyecek.  
 
YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?
 
8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulunda mezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü, esas alınarak yapılacak.
 
Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek. Ancak, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri kılavuzun 1. 7, 1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir.
 
14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecek. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak.
 
Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.
 
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.