Yabancı dil öğreten en iyi mobil uygulamalar

Yabancı dil öğreten en iyi mobil uygulamalar

Yabancı dil öğrenmek, teknolojinin sunduğu imkanlar sayesinde artık çok ama çok daha kolay. Mobil cihazlar kontrollü ve eğitim odaklı kullanıldığında eğitime olan katkıları küçümsenmeyecek derecede. Ceplerindeki mobil cihazlar sayesinde öğrencilerimiz de her an eğitimle iç içe olabilme fırsatını yakalıyor. 

Mobil cihazlarda kullanılabilecek, en iyi dil öğreten mobil uygulamaları sizler için derledik.

1 - BUSUU

Busuu ik sırayı almayı gerçekten hak eden bir mobil uygulama. İngilizceyle sınırlı kalmayıp, birçok dili Busuu sayesinde temel seviyelerden başlayıp, ileri seviyelere kadar öğrenebilmeniz mümkün.

Her gün disiplinli bir şekilde Busuu ile çalışan bir öğrencinin, okulda gördüğü dil eğitimini çok hızlandıracağı kesin. Konu anlatımları, dil bilgisi, gramer bilgisi, pratik alıştırmalarla öğrenciye akıcı bir eğitim seçeneği sunan Busuu, akıcı bir yabancı dil öğrenmeyi hedef edinen her öğrencinin mobil cihazında bulunması gereken bir uygulama.

Eğlenceli bir öğrenme metodu uygulayan Busuu'nun en güzel özelliklerinden biri de, ana dili, öğrencinin öğrenmeye çalıştığı dil olan yüzlerce kullanıcıyla online ortamda buluşturması. Yaptığınız bir alıştırmayı ana dili olan kullanıcılara gönderdiğinizde, yaptığınız hatalar varsa, gerekli düzeltmeleri yapıp size geri gönderiyorlar.

Busuu ile, dünyanın istediğiniz bölgesinde yabancı dil öğrenen veya konuşan kullanıcılarla sohbet de edebiliyorsunuz.

Busuu gün içerisinde sizi çalışmanız için teşvik ediyor aynı zamanda. Çeşitli uyarılar ve konu bildirimleriyle "hadi çalışalım" diye ısrarcı olan, yabancı dil öğretmeye çok istekli bir uygulama ile karşı karşıyayız :)

Busuu, birden fazla mobil cihazla da senkronize şekilde çalışabiliyor. Yani cep telefonunda yüklü bir uygulama, aynı zamanda tablet ve bilgisayarda da senkronize oluyor. Bir cihazda kaldığınız bir yerde, diğer cihazdan devam edebiliyorsunuz. www.busuu.com üzerinden online çalışma imkanı da mevcut.

Mükemmel değil mi? :) 

  

İndirmek için:

Busuu App Store
Busuu Google Play

2 - DUOLINGO

Busuu'dan aşağı kalır yanı yok. İngilizce öğretmeyi, öğretirken de en eğlenceli şekilde yapmayı kafaya koymuş bir uygulama.

Çok başarılı cümle kalıplarına sahip.

Sorular, cevaplar, sesli telafuzlar, testler, kelimeler ve daha bir çok detay Duolingo'da mevcut.

İngilizce dışında farklı dilleri de öğretiyor. Her dil için çok profesyonel bir eğitim metodu uyguluyor diyebiliriz.

Duolingo'da bütün mobil cihazlarda senkronize ve www.duolingo.com üzerinden online çalışma imkanı sunuyor.

  

İndirmek için:

Duolingo App Store
Duolingo Google Play

3 - VOSCREEN

İzleyerek dil öğrenmek denir ya. Voscreen tam olarak bu. İzleyerek dil öğreten, muhteşem bir uygulama. Yabancı filk, dizi, video içeriklerden replikler verip, iki yanıt arasından doğru Türkçe yanıtı tercih etmenizi isteyen bir uygulama.

Voscreen'in de sadece İngilizce değil, bir çok dil desteği var. Öğrenmek istediğiniz yabancı dili seçin ve eğitime başlayın. 

Voscreen'in anlama ve telafuz gelişimine harika katkıları olduğunu söylersek abartmış olmayız. 

Voscreen'i www.voscreen.com üzerinden kullanabilmeniz de mümkün.

İndirmek için:

Voscreen App Store
Voscreen Google Play

4 - BRIGHT

Daha önceleri Hot 8 adıyla yayın yapan uygulama yeni adıyla Bright olarak karşımıza çıkıyor. Bright, kelime ezberlemek için muhteşem bir uygulama. Birden fazla metodla kelime ezberletmek için elinden geleni yapıyor. İngilizce çalışmaya biraz ara verdiğinizde kendisini hatırlatıyor. 

Kelime ezberlemek için Bright'ı deneyin. Çok hızlı şekilde yüzlerce kelimeyi hafızanıza katmış olacaksınız.

  

İndirmek için:

Bright App Store
Bright Google Play

Siz de Kolejiniseç'in faydalı makaleleri cep telefonunuza gelsin istiyorsanız, 0850 840 1 555 numaralı Whatsapp hattımızı telefonunuza kaydettikten sonra, Whatsapp üzerinden "abone ol" yazarak bir mesaj atabilir ve yayınlarımıza abone olabilirsiniz.

Bir başka faydalı içerikte görüşmek üzere.