Yaz Tatilini Nasıl Verimli Geçirebilirsiniz?

Yaz Tatilini Nasıl Verimli Geçirebilirsiniz?

Öğrencilerimiz 8 Haziran günü okulların bitmesiyle uzun bir tatil dönemine girdiler. Bütün bir yıl çalıştıktan sonra kaliteli bir yaz tatili tüm öğrencilerimizin hakkı. Bu yıl yoğun çalışan tüm öğrenciler, bu tatili çok iyi değerlendirip yeni bir okul dönemine dinamik ve hazır bir şekilde girmeliler. Kolejiniseç olarak öğrencilerimize yaz tatilini nasıl daha verimli geçirebileceklerine dair 7 tavsiyede bulunuyoruz.

Yabancı Dilinizi Geliştirmeyi İhmal Etmemelisiniz!

Yabancı dil günümüzde çok önemli bir yere sahiptir ve bu nedenle her insanın en az bir yabancı dile sahip olması gerekir.  Yabancı dil eğitimi ne kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Öğrencilerimize, yaz tatilinde yabancı dillerini geliştirmelerini öneririz. Öğrencilerimiz, yaz tatilinde boş vakitlerinin fazla oluşundan yararlanarak yabancı dil eğitimine fazlaca zaman ayırabilir ve tatillerinin verimli geçmesini sağlayabilirler.

Film Ve Belgesel İzleyebilirsiniz!

Özellikle akşam ailecek yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi film veya belgesel izlemektir. Haftanın belirli günlerinde aile içinde yapılacak bir planla belgesellere, filmlere ve çizgi filmlere vakit ayırabilirsiniz.

Ebeveynlerimize bu konuda hassas olmalarını ve bu süreçte çocuklarıyla birlikte olmalarını öneririz. Bu sayede ebeveyn-çocuk ilişkisi güçlenecektir.

Spora Mutlaka Vakit Ayırmalısınız!

Hangi branş olduğu fark etmeksizin öğrencilerimiz spora vakit ayırmalıdırlar. Hem sağlıklı bir vücut hem de sağlıklı bir ruh için spor çok önemlidir. Basketbol, voleybol, masa tenisi, yüzme vb. branşlara yönelebilirsiniz.

Ailenizle Veya Arkadaşlarınızla Pikniklere Gidebilirsiniz!

Yaz tatilinin olmazsa olmazı piknikler, ailenizle ve arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirmek için harika bir fırsattır. Ailenizle ve arkadaşlarınızla piknikler düzenleyebilirsiniz. Ayda 2-3 kez yapacağınız piknikler ile yaz tatilinizin daha verimli ve sağlıklı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni Kitaplar Ve Yeni Edebi Tarzlar Keşfedebilirsiniz!

Yaz tatilinde kitap okumayı ihmal etmemelisiniz. Yaşınıza ve tarzınıza uygun kitaplar seçerek bilgi birikiminizi arttırabilir, hayal gücünüzü geliştirebilirsiniz. Hatta bu yaz kendi kütüphanenizi oluşturmaya başlamaya ne dersiniz?

Kendinize Bir ‘Kültür Günü’ Oluşturun!

Haftanın belirli bir gününü ‘Kültür Günü’ olarak planlayabilirsiniz. Kültür Günü’nüzde çeşitli müzeleri ziyaret edebilir, hayvanat bahçelerini gezebilir veyahut sahaflardan güzel kitaplar satın alabilirsiniz. Bunların dışında festivaller ve konserler de iyi birer alternatif olacaktır. Öğrencilerimize ve ebeveynlerimize bu konu üzerine daha fazla eğilmelerini öneririz.

Ders Çalışmaya Da Vakit Ayırmalısınız!

Yaz tatili diye ders çalışmayı tamamen bırakmak büyük bir hata olacaktır. Bir sonraki okul dönemine hiç ders çalışmamış olarak başlarsanız yıl içerisinde çok fazla zorlanırsınız ve bu da başarınızı olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle haftada en az bir gün 3-4 saat olacak şekilde ders çalışmalı ve eksiklerinizi tamamlamalısınız.

Kolejiniseç olarak tüm velilerimize ve öğrencilerimize iyi ve verimli tatiller diliyoruz.