YKS Tarihi Açıklandı Mı?

YKS Tarihi Açıklandı Mı?

YGS-LYS sisteminde yapılan değişiklik sonrası milyonlarca öğrenci ve veli yeni sistemle ilgili açıklamaları bekliyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na ilişkin merak edilen oldukça fazla konu bulunuyor. Geçen yıllarda yaşanan ve oldukça tartışılan 15 dakika kuralı bunlardan biri. Çoğu öğrenci ve veli bu kurala düzenleme getirilmesini istiyor. ÖSYM tarafından yapılan yeni bilgilendirme ile velilerin aklındaki soru işaretleri giderilmeye çalışıldı.

SINAV BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLUYOR

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin her türlü hazırlığı yaptıklarını belirterek, "Sınava başvuru mart ayı içinde yapılacak. Sınav, okullar kapandıktan sonra gerçekleştirilecek. Üzerinde durduğumuz tarih, Ramazan Bayramı sonrasında 23-24 Haziran 2018." dedi.

15 DAKİKA KURALI

Eleştirilen ve şikayet edilen birçok konu hakkında iyileştirmeler yapacaklarını açıklayan Özer, "15 dakika kuralını kaldırıyoruz. Sınav başlama saati olan 10.00'dan sonra öğrenciler sınava alınmayacak." açıklamasında bulundu.

SINAV ÜCRETİ

Sınav ücretini de minimumda tutmaya çalışılacağı açıklanan açıklamada, "İki oturumun toplam ücretinin 120 lira olmasını planlıyoruz." bilgisi paylaşıldı.