İngilizceyi Eğlenerek Öğreniyorlar

İngilizceyi Eğlenerek Öğreniyorlar

İngilizceyi eğlenerek öğreniyorlar.

Ahmet Şimşek Kolej’inde yabancı dilin en iyi şekilde öğrenilmesi, iyi anlaşılması ve günlük yaşamda da etkin kullanılabilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Öğrenciler, Yabancı Diller Bölümünün düzenlediği etkinlikler sayesinde yabancı dili doğal yoldan, eğlenerek, anlayarak kalıcı bir şekilde öğreniyorlar.

Ahmet Şimşek Koleji 5. Sınıf öğrencileri, Yabancı Diller Bölümü’nün düzenlediği “Learn English with Movies” etkinliği kapsamında, “Hotel Transylvania” adlı animasyon filmi orijinal dilinde, İngilizce alt yazılı izlediler.

“Öğrenciler hem öğrendiler, hem de çok eğlendiler.”

Ahmet Şimşek Koleji İlköğretim Yabancı Diller Bölümü Başkanı Tuğçe Aşık etkinlikle ilgili açıklamasında şunları söyledi; “Dili doğal yoldan dinleyerek özellikle kelime ve telaffuz bilgisini artırmayı amaçlayan bu etkinlikte öğrenciler hem öğrendiler, hem de çok eğlendiler. Ayrıca, İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan filmi özetler nitelikteki çalışmalarla, öğrencilerin izlediklerini anlama becerileri ölçüldü. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen İngilizce film etkinliklerimiz tüm kademelerde devam edecek.”