Arkadaş

Arkadaş (Mihail) isminden de anlaşılacağı gibi arkadaşlık ve dostluk üzerine kurulu bir hikaye. Arkadaş; aslında iki yabancının birbirleri için ansızın yabancı olmaktan çıkıp yakın hatta en yakın sırdaş mertebesine çıkışının gizemli hikayesini sunuyor. Dilimizde arkadaştan daha öte bir ilişkiyi adlandıran “dost” kavramı roman içerisinde asıl yerini buluyor.

Arkadaş (Mihail) kısa bir roman gibi gelebilir fakat içerisinde hayatımıza yön verecek cümle ve düşünceleri barındırıyor. Yalın ve şiirsel dili bizi başka diyarlara götürecek ve kendi iç dünyamıza yapacağımız yolculukla arkadaşlarımızı ve kendimizi nerde bıraktığımızı ve bulacağımızı sorgulatacak roman, kolej ve diğer özel okul öğrencileri için bir başucu kitabı niteliğinde olacaktır.

Balkanların Maksim Gorki’si olarak anılan Panait Istrati “Arkadaş” romanında diğer birçok eserinde de adı geçen Mihail karakterine başrolü vermiştir. Yazar Mihail ile aslında en büyük dostunu nasıl tanıdığı; kendisi için eşsiz olan bu insanı neden sevdiği ve birlikte yaşadıkları maceraları sürükleyici üslup ve büyüleyici bir dille anlatıyor.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak güçlü dostluklar kurmanızı ve mutlu bir hafta geçirmenizi dileriz.