Oyuncu Anne

Kolej Kütüphanemizin raflarında bu hafta; Oyuncu Anne Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap yerini alıyor.

Katıldığı bir veli toplantısında öğrendiği bilgiden hareket ederek bir kitap yazmak düşüncesi doğuyor yazarın aklında. Bilgi ise herkesi aslında bildiği bir gerçeklik: “insan zihninin gelişiminin %90’ının 0 – 6 yaş arasında, bu dilimin %75’inin ise 0 – 3 yaş arasında tamamlandığıdır.”

Şermin Çarkacı da öğrendiği bu veri ile harekete geçen velilerden. Çocuklarıyla geçirdiği zamanı kaliteli hale getirmeye çalışmış hem de bu kaliteli zamanı daha çok insana ulaşarak onlara da rehberlik etmeye adamış. Kullandığı dili ile sayfalar arasından nasıl geçtiğinizi anlamayacak, yaratıcı ve eğlendirici oyunlarla çocuğunuzla birlikte kaliteli zaman geçirmek sizlere de iyi gelecek.

Çocuklarıyla hayal gücü, umut, çalışkanlık ve bilgilendirici temellerde zaman geçirmek isteyen anneler için bir başucu kitabı olacak nitelikte Oyuncu Anne Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap. Tabi sadece anneler için değil babalar içinde bir rehber.

Ne yapacağını bilemeyen anneler için hepsi denenmiş ve test edilmiş olan oyunların hepsi çok eğlenceli ve çok verimli. Ayrıca kitabın sonunda yer alan “Çocuklardan Öğreneceğimiz Şeyler de Var” bölümünde ortaya konan tespitler gerçekten çok önemli ve ebeveynlerin dikkat etmesi gereken unsurları bir bir sıralıyor.

Kolejiniseç Kolej Tercih Platformu olarak iyi okumalar ve mutlu bir hafta dileriz.