Veli-Öğrenci Soruları

Özel okullar ve kolejler hakkında merak ettiğiniz herşeyi Kolejiniseç.com yetkililerine sorabilirsiniz.
Soru :
Merhaba, kızım %29.63 dilimde ayrıca Paletli Yüzmede Lisanslı ve 2 senedir Türkiye 1. var sizce hangi okullar iyi bir burs verir.
Cevap :

Merhaba; öncelikle kızınızın başarısından dolayı onu ve sizleri tebrik ederiz. Sporcu bursu veren ve sporcuları destekleyen bir çok özel okul bulunmaktadır. Yaşadığınız bölgedeki eğitim kurumları ile iletişime geçerek okulların bu konudaki çalışmaları hakkında bilgilendirilme istemenizi tavsiye edebiliriz.

Soru :
Merhaba. Kızımızı Doğa Koleji Beyoğlu kampüsüne yazdırmak istiyoruz. Fakat yeni bir kampüs olduğu için kararsızız, eğitim başarısı ne durumdadır? Bu konuda bir bilgi alabilir miyiz ?
Cevap :

Merhaba,

Doğa Koleji, Kolejiniseç üyeleri arasında bulunan bir kurum değildir. Bu yüzden kolej hakkında bir değerlendirme yapmamız doğru olmayacaktır. Kurum ile direkt olarak irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. 

Soru :
456,650 puanla mektebim kolejinde % kaç burs kazanırım?
Cevap :

Merhaba,

Mektebim Kolejleri ile direkt olarak irtibata geçmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. 

Soru :
İstanbul Ataşehir'de oturuyorum çocuğumuzu 1. sınıfa kaydettirmek istiyorum. Eğitim başarısı yüksek bir özel okul arayışımız var. Fazla bir bütçemiz olmadığı için butik okulda olabilir ancak kendini kanıtlamış olması lazım.
Cevap :

Merhaba, Ataşehir'de eğitim veren özel okullara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Buradan butik okullarıda görüntüleyebilirsiniz. Fiyat konusunda detaylı bilgi alabilmek için kurumu aramanız ve güncel fiyatlar ve erken kayıt avantajları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Soru :
Ben Antalya'da oturuyorum, oralara yakın kolejler var mı, bir de fiyatları nasıldı?
Cevap :

Merhaba; Antalya'da birçok özel okul bulunmaktadır. Bu özel okullardan sistemimize kayıtlı olanların bilgilerine Antalya Özel Okulları sayfasından ulaşabilirsiniz. Özel okulların fiyatlarını ise Kolej Fiyatları satfamızdan görüntüleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için ilgilendiğiniz kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru :
Merhaba, Bursa'da uygun fiyatlı özel okullar hangileri acaba yada fiyatları yazan tam liste var mı acaba?
Cevap :

Merhaba, eğitim ücretlerini bizimle paylaşan kolejlerin ve özel okulların fiyat bilgilerine Kolej Fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Soru :
İstanbul'daki temel lise fiyatlarını öğrenebilir miyim?
Cevap :

Merhaba, İstanbul'da bulunan özel temel liselerin eğitim ücretleri kurumdan kuruma değişmektedir. Bazı özel okulların ve temel liselerin fiyatlarına Kolej Fiyatları sayfamızdan ulaşabilirisiniz.

Soru :
Ben Buca'da oturuyorum ve kızım seneye 1. sınıfa baslayacak fakat okul seçemiyoruz. Uygun fiyatlı ve Buca civarı olması tercihimiz. Yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap :

Merhaba Sayın Veli, 

Buca'da bazı özel eğitim kurumlarının kampüsleri bulunmaktadır. Örneğin Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Buca Kampüsü ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 2018 yılının Eylül ayında Mektebim Okulları'da Buca'da bir kampüs açarak hizmete girecektir.

Güncel fiyat listesine kolej fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Soru :
bu sene ygs sınavı ne zaman yapılacak?
Cevap :

Merhabalar,

 

Ösym Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer sınav hakkında şu açıklamada bulundu.

''Sınava başvuru mart ayı içinde yapılacak. Sınav, okullar kapandıktan sonra gerçekleştirilecek. Üzerinde durduğumuz tarih, Ramazan Bayramı sonrasında 23-24 Haziran 2018." 

Detaylı bilgi almak için burayı okuyabilirsiniz.

Soru :
istanbuldan kocaeline taşınmak zorunda kaldık,kocaelinden özel okul arayışındayız bize önerebileceğiniz kurum var mıdır? kocaelinde özel okul mevcut mu?
Cevap :

Merhabalar,

Kocaeli'nde bulununan Özel Okul ve Kolejlere buradan ulaşabilirsiniz.